Ця недуга означає слабкість серцевих м’язів, що не здатні перекачувати потрібну кількість крові. Проявляється підвищеною стомлюваністю, задишкою, кашлем та набряками. Причини зазвичай ховаються у підвищеному артеріальному тиску, вадах клапанів серця та аритмії.

Нещодавно норвезькі науковці встановили, що у пацієнтів з найважчими формами депресії ризик серцевої недостатності підвищувався на 40%. Тих, кого недуга не турбувала, показник заледве наближався до 5%. До того ж, доведений зв’язок між серцевою недостатністю та безсонням.

В пошуках ліків, європейські вчені дійшли навіть до риби-зебри, яка має дивовижну властивість самостійно відновлювати м’язи серця. Інші намагаються знайти спеціальний ген. Та доки дослідження тривають, лікарі вивели декілька простих правил.

Щодня долайте 6 поверхів по сходах. Цим ви у 3 рази зменшите ймовірність проблем із серцем.

Киньте курити. 12 затяжок сигарети збільшують навантаження на серце на 5 %. Підраховано, що серце курця на добу здійснює на 15 тисяч скорочень більше, ніж серце людини, яка не палить.

В день випивайте 1 склянку виноградного соку. Французькі науковці з університету Луї Пастера запевняють: користь така ж, як і від червоного вина, тільки без алкоголю.

Щотижня у вашому раціоні повинно бути 4 шматочки скумбрії чи тунця. Вони зменшать ризик інфаркту міокарда на 44 %. Плюс 8 бананів, які нормалізують серцевий ритм.

А от 5 грецьких горіхів на день, продовжать ваше життя аж на 7 років. Вони містять ненасичені жирні кислоти та велику кількість калію і магнію.