Думки мої тихі про наших із вами кумирів, у яких ми швидко закохуємось, але потім так само швидко розчаровуємось. Згадайте Віктора Ющенка, Петра Порошенка, Семена Семенчека чи Надію Савченко.

Попередній випуск Більше не граємо на руку ворогу: на День Незалежності 2 паради можуть стати одним цілим

Кожен із них був нам спочатку реально героєм. Спочатку українці кожного прославляли мало не до небес, щиро покладаючи на них величезні сподівання. Проте вони зрештою нас дуже і дуже розчарували.

Схема прославляння-розчарування

Так само мало би бути з нашим нинішнім президентом – Володимиром Зеленським, з якого українці собі миттєво "зліпили" кумира. Українці мали би розчаруватися у Зеленському вже на 1 році його перебування у владі.

На 2 році у владі ми мали би його якщо вже не зненавидіти, то принаймні – як мінімум – глибоко розчаруватися.

Перевірена на попередніх "кумирах" схема прославляння-розчарування у разі Зеленського чомусь дала збій. Його рейтинг підтримки українцями й на 3 рік перебування у владі тримається на тому самому рівні. Це направду якийсь нонсенс та справжній феномен, який мені відверто незрозумілий.

У Зеленського "шухляда" наробленого

Зеленському є чим похвалитися:

  • скасування недоторканності депутатів;
  • ринок землі;
  • нові дороги;
  • диджиталізація.

З диджиталізації, до речі, всі спочатку сміялися. Проте її плоди зараз усі із задоволенням використовують. Похвалитися Зеленському і справді є чим, але ж ми з вами хіба об'єктивні до хороших справ? Ні та 100 разів ні.

Ми хороші справи сприймаємо, як щось абсолютно посереднє. Мовляв, так це ж і є їхня робота й обов'язки.

Натомість усі помилки від влади ми навпаки чудово запам'ятовуємо, адже нам владу все ж таки цікавіше критикувати. У нас уже за останнє десятиліття напрацювався рефлекс, що ми чекаємо від влади лише погане.

Цікаво Зеленський розповів, де хоче жити після президенства

Свіжі провали "Зе-команди"

Зазвичай влада найгірші сподівання завжди виправдовує. Навіть нинішня не втомлюється "підкидати" свіжі помилки:

  • Микола Тищенко, який силою затикав рота опозиційному депутату;
  • Андрій Клочко з 70-річною мамою-мультимільйонеркою;
  • Олександр Трухін із "секретної" ДТП.

Команда Зеленського
Тищенко, Клочко та Трухін / Колаж 24 каналу

Тищенко, Клочко, Трухін – це ж все "слуги народу". Люди, яких саме Зеленський привів до влади. Він їх буквально за руку завів до парламенту.

"Чорні плями" не бруднять Зеленського

Найцікавіше і найдивніше, що провали "слуг" не кидають тінь на Зеленського. Незважаючи на те, що команда регулярно втрапляє в усілякі скандали та брудні історії.

Як так може бути – мені відверто не зрозуміло. Можливо, це і є феномен Зеленського. Через це його рейтинг і тримається на високому рівні 3 рік поспіль.

Актуально Це був виклик, – Зеленський зізнався, чи не шкодує, що пішов у президенти

Феномен Зеленського в тому, що бруд від його людей до нього самого не пристає. "Слуги народу", за яких він теоретично мав би нести відповідальність, зашкварюються. Проте українці не бачать у провалах провини й відповідальності президента.

Не беруся судити чи це добре, чи це погано. Лише констатую, що Володимир Зеленський і на 3 рік свого президенства продовжує нас дивувати своєю нетиповістю і несхожістю на попередників.