У Москві сподіваються, що риторика про зовнішню загрозу зможе відвернути населення від актуальних проблем у внутрішній політиці. Про це 24 каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Зверніть увагу Губернатор Бєлгорода пригрозив відрубати чиновниці голову, та у відповідь – подякувала

Речник Східного угруповання зазначив, що російські пропагандисти продовжують розганяти істерію щодо "нападу" на Бєлгород через те, що у них змінилася парадигма війни.

Коли є загальний задум війни, під це вкладається все: сили, ресурси, шляхи наступу, в тому числі інформаційно-психологічне забезпечення. Їм потрібен особовий склад, потрібне продовження мобілізації й потрібно постійно рекрутувати людей. А відтак, тут працює лише одна схема – "вставай страна огромная" і "на нас нападуть",
– пояснив Череватий.

За його словами, за логікою Кремля нападуть "не просто українці", але і "афроамериканці, поляки й НАТО".

"Відтак, "всі під рушницю" і "всі до оборони". Іншим розумним шляхом це пояснити неможливо і для них це дуже великих зусиль вартувало. Те, що вони "оборонятимуть" Бєлгородську область – це єдина тема, тому що їм потрібно мобілізовувати людей", – додав військовий.

Чому росіяни готуються до "наступу" на Бєлгород: дивіться відео

На його думку, страх – це один з ключових мобілізаційних факторів, тому для російського керівництва основна інформаційна повістка – "обложена фортеця".

"Так простіше "продавати" своєму населенню першопричини збитків і стагнації економіки. Їхній наратив – що у них найкраща країна і найбільше ресурсів, тому їх всі хочуть розчленувати й захопити", – резюмував Череватий.

Читайте також "Хочуть частково зняти війська з Білорусі": чому Росія вигадує фейк про наступ ЗСУ на Бєлгород

Вас також може зацікавити – чому росіяни почали панічно готуватися до оборони: дивіться відео

Фейк про "напад" ЗСУ на Бєлгород: що відомо

  • Російська пропаганда зараз активно популяризує фейк про те, що ЗСУ готують наступ на Бєлгород. Імовірно росіяни хочуть зняти частину військ з Білорусі, тому готують для цього інформаційне підґрунтя.
  • Зараз російське суспільство відчуває всі складнощі війни на собі: економіка країни-агресорки просідає, а "друга армія світу" нічого собою не являє. На думку політолога Артема Бронжукова, відповідні фейки необхідні Кремлю, щоб якось підіймати військово-патріотичний дух росіян.
  • Після програшу у війні в Росії почнуться процеси, які навіть без втручання України "перетворять цю державу на щось інше". Тож закиди щодо так званого "наступу" ЗСУ на територію країни-агресорки є абсурдними – переконаний радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.
  • Водночас в ISW вважають, що Кремль може готувати операцію під "чужим прапором" у Бєлгородській області.