Російські медіа активно розповсюджували інформацію про загибель 5-річного хлопчика та старшої жінки нібито від вибухівки, яку скинув український безпілотник. Однак це виявилось цинічною брехнею.

До теми Моторошний фейк: окупанти на Донбасі звинуватили ЗСУ у вбивстві дитини

Підрозділи ЗСУ суворо дотримуються режиму припинення вогню, зокрема й заборони на використання безпілотників. Тому українська сторона звернулась до ОБСЄ, аби ті перевірили інформацію та відреагували.

Що відомо про російський фейк

  • Російські ЗМІ поширювали інформацію про вбивство 5-річного хлопчика 3 – 4 квітня. Писали, мовляв, дитина загинула "в Олександрівському", "біля Донецька" або на "окраїні Донецька" внаслідок удару українського безпілотника.
  • Очевидці розповіли, що все було інакше: хлопчик підірвався на гранаті, яку родич тримав удома.
  • Ба більше, біля Донецька є село Олександрівка, а Олександрівське – це селище біля Єнакієвого, в тилу окупантів. Воно розташоване за 30 кілометрів від українських позицій, тобто безпілотник навіть не міг би туди долетіти.
  • У дописах в мережі пропагандисти навіть використали фото чужої дитини – хлопчика, який загинув у 2014 році.
  • В МЗС України відреагували на вкид. Зауважили, що фейки про вбитих дітей – невід'ємний елемент російських психологічних операцій проти України. У Міністерстві нагадали історію про вигаданого "розп’ятого" хлопчика в Слов’янську.