Макаренко є головою Могильовської обласної організації партії "Білоруський народний фронт". Наразі він має посвідку на проживання в Україні, де мешкає його родина. 

До теми Епопея з "замахом" на Лукашенка: по білоруському телебаченню показали зізнання затриманих

Він також повідомив, що з адвокатом планує звернутися до Офісу генпрокурора України, щоб повідомити про політичні мотиви кримінальної справи проти нього в Білорусі та клопотати про невидачу, а також – отримати інформацію про запит на екстрадицію.

"Дозвіл на проживання дозволяє мені перебувати в Україні, а статус біженця захищає від видачі владі Лукашенка, яка вже надала мені статус обвинуваченого у так званому перевороті та "замаху" на Лукашенка", – сказав Віталій Макаренко.

Чому Макаренко звернувся до України

За словами Макаренка, його вже заочно заарештували й повідомили, що будуть просити про екстрадицію, тому він вирішив звернутися по допомогу до України.

Справа – політична та сфальсифікована. Навіть не знаю, що білоруська сторона може написати у запиті. Мені було б цікаво його прочитати, тому що я не вживав жодних дій, які можна кваліфікувати як змову чи замах,
– заявив Макаренко.

Голова Могильовської обласної організації партії "Білоруський народний фронт" не виключає, що він перебуває у списку відповідних фігурантів для просування "українського сліду". Він роз'яснив, що мовиться про так звані конфронтаційні відносини Білорусі з Україною.

Зверніть увагу Підтримували протести: Лукашенко позбавив звань понад 80 силовиків

"Через те, що більше часу я провів в Україні, моя сім'я живе тут, мабуть, хотіли просунути український слід. Інакше, я не розумію, навіщо я їм потрібен", – додав Макаренко.

"Замах" на Лукашенка: коротко

  • 17 квітня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, мовляв, на нього та його сім'ю готували замах. Він звинуватив у цьому спецслужби США та Польщі.
  • Відповідні звинувачення заперечили як у США, так і в Польщі.
  • Окрім Віталя Макаренка, звинувачення у так званій змові, здійсненій з метою захоплення державної влади, висунуті в Білорусі ще 8 особам.