Фінляндія найближчим часом подасть заявку на вступ в НАТО

Про це йдеться у спільній заяві високопосадовців країни. За їхніми словами, необхідні кроки будуть зроблені найближчими днями.

Читайте також: Велика Британія обмінялась зі Швецією та Фінляндією взаємними гарантіями безпеки

Цієї весни відбулася важлива дискусія щодо можливого членства Фінляндії в НАТО. Потрібен був час, щоб дозволити парламенту та всьому суспільству визначити свою позицію з цього питання. Потрібен був час для тісних міжнародних контактів з НАТО та його країнами-членами, а також зі Швецією. Ми надали цій дискусії увесь необхідний простір,
– йдеться в заяві президента та прем'єрки Фінляндії.

Вони наголосили, що членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії, а сама країна посилить весь оборонний альянс.

"Фінляндія має негайно подати заявку на членство в НАТО. Ми сподіваємося, що національні кроки, які ще необхідні для ухвалення цього рішення, будуть швидко зроблені протягом наступних кілька днів", – йдеться в заяві.

Що відомо про вступ Фінляндії в НАТО

  • Кремль називає однією з причин війни проти України саме розширення НАТО. Але після повномасштабного вторгнення Швеція та Фінляндія, які були нейтральними, захотіли вступити до Альянсу.
  • Країни вирішили подати заяви одночасно або в максимально наближений час.
  • Росія вже протестує проти вступу цих країн до НАТО й офіційно пригрозила фінам та шведам. Окрім Росії, проти членства Швеції та Фінляндії в НАТО виступив президент Хорватії Зоран Міланович. Він погрожує заблокувати вступ цих країн до Альянсу. Але президент в Хорватії не має таких повноважень.
  • США та Велика Британія підтримали північноатлантичні прагнення країн та надали їм гарантії безпеки, поки вони офіційно не приєднаються до Альянсу.
  • В НАТО заявили, що зможуть прийняти країни швидко. Також в Альянсі готові вжити тимчасових заходів, поки Швеція і Фінляндія не стануть офіційними членами організації.

До теми – Фінляндія і Швеція можуть стати членами НАТО вже літом: відео