Фіцо заздрісно, що Україні допомагають, а він не буде нікому потрібний. Таку тезу в ефірі 24 Каналу сказав політолог Микола Давидюк.

Дивіться також Послідовник Орбана: як ЄС може вплинути на проросійського Фіцо

Позиція політиків

Роберт Фіцо пояснив, чому блокує допомогу України. Під час зустрічі лідерів ЄС він сказав, що перешкодою є корупція. І йому буцімто буде важко пояснити у своїй країні додаткові витрати.

"Фіцо як раз може розказати про корупцію. Як взяти гроші у Кремля, завезти їх через Молдову, обанкротити банк і не віддавати партійний кредит – оце схема. Орбан теж розкаже. От про корупцію вони знають. Єдине, що вони не знають як її бороти, а створювати вони її вміють. Тому його заяви про корупцію коштують нуль. Нехай у себе наведе порядок", – відзначив Давидюк.

Микола Давидюк про політику Орбана та Фіцо: дивитись відео

Разом з цим політолог не відкидає проблеми корупції, але вирішувати їх треба всередині країни. І "бути історією успіху для тих країн, які нам допомагають".

"В ЄС зрозуміли, що Фіцо і Орбан – "троянські поні". Вони туди заїхали і намагаються його розвалити. Але в Брюсселі це розуміють. Вони наїлися російської пропаганди і вони вже не пропустять такі дії", – зазначив Микола Давидюк.

Політика Фіцо та Орбана: останні новини

  • Свою заяву про небажання підтримувати військову допомогу для України Роберт Фіцо зробив перед самітом у Брюсселі, про що стало відомо 26 жовтня. Він вважає, що "краще 10 років домовлятися про мир".
  • Натомість спікер парламенту Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що військова допомога Україні буцімто не в словацьких інтересах і в країни немає можливості допомагати зброєю. Ба більше – Словаччині треба зберегти власну обороноздатність.
  • Тим часом Віктор Орбан відверто заявив, що продовжуватиме тримати відкритими канали зв’язку з Путіним. Мовляв, інакшого варіанту для миру не буде.