Подібні флешмоби – реально загроза для путінського режиму. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко.

Читайте також 2 дні – мінус 5 літаків: у Росії через санкції почалися серйозні проблеми з авіацією

Протестні настрої наростають

Ігор Чаленко зазначив, що російські окупанти довго перебувають на фронті, а їхнім родинам країна-агресорка не надає усіх виплат, які обіцяла. Ба більше, Кремль не оплачує навіть вінки для поховання загарбників.

Протестні настрої наростають. Але здебільшого акцент робиться не на те, що чоловіки беруть участь у війні проти України. Або вони довго перебувають на фронті, або їм не виплачують грошове зобов'язання, яке обіцяли. Дуже часто на третій місяць не те "капає" на карту, як планувалося,
– пояснив він.

Невдоволення росіян лише наростає. Тому кремлівському диктатору Владіміру Путіну не вигідно відкрито оголошувати масштабну мобілізацію. До президентських виборів він не буде цього робити, однак згодом може піти на такий крок.

"Думаю, що зараз це "лякалки" перед виборами, щоб показати Путіна більш зваженим лідером. Але після виборів, звичайно, цей момент може реалізуватись Кремлем. Але він несе велику небезпеку загалом для режиму", – вважає Чаленко.

Чаленко про флешмоб дружин окупантів: дивіться відео

Флешмоб дружин окупантів: що відомо

  • Дружини окупантів не спроможні вийти на протест, тому спроби показати своє невдоволення такі ж недолугі, як і все інше в Росії. Жінки клеять наліпки на скло автомобілів. На зображеннях використовують символіку загарбників – літери "Z" та "V" й пишуть, що "заї**лись".
  • 2 грудня російські ЗМІ повідомили, що у місті Ульяновськ поліцейські викликали "на розмову" щонайменше чотирьох родичок мобілізованих. За словами однієї з них, їй говорили про відповідальність за статтею "про дискредитацію армії".
  • Свою діяльність дружини російських мобілізованих координують в телеграм-спільноті "Шлях додому". Коли на діяльність жінок Ульяновська звернули увагу відповідні органи, фотографії автомобілів із наклейками зникли з місцевого чату.
  • Росіянок на зустріч запросив заступник губернатора Ульяновської області. Він вимагав видалити фотографії флешмобу, а також зняти наклейки з автомобілів, але вони відмовилися.