Про припинення діяльності у Верховній Раді "Опозиційної платформи – За життя" стало відомо 14 квітня. Відповідне рішення ухвалили в РНБО під час закритого пленарного засідання. Тепер же партія зовсім припинила своє існування.

Читайте також Представники проросійських партій не зможуть обиратися на посади: Рада готує проєкт закону

Що передувало припиненню існування ОПЗЖ

За кілька днів до початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України нашу державу почали покидати депутати ОПЗЖ. Усього за 3 дні за кордон вилетіли 60 чартерів.

Уже через кілька днів стало відомо про те, що мер Куп'янська, що на Харківщині, Геннадій Мацегора здав місто російським військовим. Він почав відкриту співпрацю з окупантами. Пізніше його вдалося спіймати. Тоді прокурори звинуватили колаборанта у державній зраді.

У середині березня Ілля Киву, який був депутатом від ОПЗЖ, ДБР оголосило у міжнародний розшук. Перед тим генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала йому підозру. Іллю Киву звинувачують у держзраді, а також публічних закликах змінити межі території України. Після цього з'явилася інформація про припинення діяльності ОПЗЖ по Україні. Зокрема, у Херсоні, Одесі, Дніпрі, Маріуполі та Житомирській області.

Під час нічного звернення Володимир Зеленський зазначив, що на час війни в Україні припиняють свою діяльність низка партій. Серед них "Опозиційна платформа – За життя", "Партія Шарія", "Наші", "Опозиційний блок", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія України", партія "Соціалісти", а також "Блок Володимира Сальдо".

Пізніше секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв, що з кожним депутатом ОПЗЖ розберуться окремо. Тоді він зазначив, що партія ще "не добита, але повірте, що вона обов'язково буде знищена". Крім того, він наголосив на тому, що перед українським законом відповідатимуть депутати ОПЗЖ, які допомагають окупантам.

Згодом в ОПЗЖ вирішили піти на хитрість. Депутати діяльність партії призупинили, але водночас створили іншу депутатську групу. Її вони назвали "Платформа за життя та мир". Зауважимо, що раніше однією з причин зупинки роботи ОПЗЖ її члени назвали відсутність миру. Тому не дивно, що в новій назві його обов'язково вписали. Очолив цю групу сам Юрій Бойко.

Варте уваги – що кожен може зробити для Маріуполя, проста інструкція: дивіться відео