Президент Франції також заявив про наміри разом з Німеччиною та іншими європейськими державами просувати ініціативу з протидії незаконним міграційним потокам з азійської країни.

Читайте також Не будемо гинути у війні, в якій самі афганці гинути не хочуть, – Байден про Афганістан

Я ухвалив рішення відправити два військові літаки та бійців спецназу. Вони будуть на місці в найближчі години. Афганістан не повинен знову стати святилищем тероризму, яким він був. Це умова світу,
– сказав він.

"Терористичні групи присутні в Афганістані та будуть прагнути отримати користь з дестабілізації. Рада Безпеки ООН має надати відповідальну і єдину відповідь", – зазначив французький лідер.

  • За його словами, французькі сили прибудуть до країни, щоб допомогти в евакуації, яка проводиться при співпраці з американськими силами в аеропорту Кабула.

Боротьба з тероризмом

Еммануель Макрон додав, що має намір зробити ряд ініціатив у взаємодії з іншими європейськими державами і союзниками із продовженню боротьби проти ісламістського тероризму у всіх його формах.

  • Він обговорив з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном перспективу боротьби з тероризмом і пообіцяв спільні ініціативи "в найближчі години".

Повернення до стабільності буде здійснене через такі політичні та дипломатичні дії в Раді Безпеки,
– підсумував президент Франції.

До теми Радбез ООН закликає створити новий уряд Афганістану

Ситуація в Афганістані: коротко

  • Джо Байден ухвалив рішення вивести з Афганістану американських військових. Вони мають залишити територію країни до 11 вересня 2021.
  • Тим часом таліби почали брати нові території під власний контроль. Згодом вони захопили Кабул та встановили свою владу в країні.
  • Наразі бойовики контролюють всі прикордонні переходи: покинути державу можна тільки на літаках з аеропорту афганської столиці.