Генсек ООН Антоніу Гутерреш розповів про загрозу для дітей та жінок Афганістану. Після того Рада з 15 членів схвалила спільну заяву щодо ситуації в країні.

Важливо "Про евакуацію навіть не чули": з Кабулу намагаються виїхати 12 українців

Ніхто не повинен підтримувати талібів

Гутерреш закликав використовувати всі можливі інструменти для придушення глобальної терористичної загрози з Афганістану. Територія країни не повинна перетворитися на майданчик для терористів.

Ми не можемо і не повинні кидати народ Афганістану,
– заявив генсек.

В ООН закликали інші країни не піддавалися погрозам талібів.

"Ні таліби, ні будь-які інші афганські угруповання або окремі особи не повинні підтримувати терористів, що діють на території будь-якої іншої країни", – мовиться у заяві.

Політики також закликали розблокувати пункти пропуску, аби доставити в Афганістан гуманітарну допомогу.

В новому уряді повинні бути жінки

Чиновники закликали негайного припинити бойові дії й створити шляхом всеосяжних переговорів новий уряд. До нього повинні увійти жінки.

Цікаво Хто такі таліби та чому вони захопили Афганістан

Головне про ситуацію в Афганістані

  • Бойовики "Талібану" захопили столицю країни 15 серпня. Влада Кабулу здала місто без бою, а президент просто втік з країни. Де він зараз – ніхто не знає.
  • Через звірства талібів місцеві мешканці бояться виходити з будинків. Інші ж намагаються втекти з Афганістану через аеропорт.
  • Евакуюватися з Кабулу хочуть 90 українців. Однак наразі літак не може вилетіти з летовище. Міністерство закордонних справ готує списки наших громадян.