На гарячій лінії МЗС ніхто не відповідає

Українець Іван живе в Кабулі вже близько 2 років. Він працює військовим за приватним контрактом.

Читайте також Хто такі таліби та чому вони захопили Афганістан

Його сестра Наталя розповіла, що про нічну евакуацію українського літака хлопці нічого не знали. Ніхто не виходив з ними на зв'язок. Усіх американців з бази вже евакуювали. Наразі там перебуває понад 40 чоловіків, серед яких ще грузини, румуни та болгари. Їх також ніхто не забирає.

Американці пішли. Наших лишити,
– каже Наталя.

Вона обурюється, що на українському літаку з Кабулу було лише 8 наших громадян, решта 72 – іноземці.

"Невже не було більше наших громадян? Треба починати зі своїх людей. У вас 12 хлопців сидять на тій базі", – наголосила жінка.

Таліби забрали в українців зброю

На базу до українців навідалися таліби. На щастя, все обійшлося без побиття та жорстокості. Терористи забрали у хлопців всю зброю і попередили, аби ті не рипалися, інакше все буде "по-іншому".

"Сьогодні таліби нормальні, а завтра вони можуть подумати, що ці хлопці – ті, хто проти них воював на стороні американців. Їх перших візьмуть у полон", – налякала Наталя.

Наразі українці так і сидять на базі. Вони нікуди не виходять, адже в місті панує справжня анархія. На щастя, їжа у військових є.

До теми Історія "Талібану": коли та як виник радикальний рух

На зв'язок вийшло посольство в Таджикистані

Наталя зізналася, що змогла зв'язатися лише з посольством України в Таджикистані через фейсбук-сторінку відомства.

Весь день не змогла додзвонитися в МЗС. Не відповідають на пошті, у фейсбуці. Куди мені звертатися? Ми почали обдзвонювати зі всіх сторін, усі родичі. Лише після того нам відповіли,
– бідкається українка.

Наразі дипустанова збирає інформацію про хлопців, просить копії паспортів. Жодної конкретики не дають, однак стверджують, що намагатимуться евакуювати українців.

Дорога в аеропорт ускладнена

За словами жінки, дипломати стверджують, що не можуть негайно евакуювати наших громадян через ускладнену дорогу в аеропорт. Вони намагаються домовитися з талібами, щоб організувати коридор і вивезти всіх на автобусі до летовища.

Таліби захопили Афганістан: головне

  • Терористи почали захоплювати Афганістан після того, як президент США Джо Байден заявив про виведення з країни американських військових.
  • 15 серпня таліби взяли під контроль Кабул, а президент просто втік мотивуючи це "уникненням кровопролиття".
  • Покинути країну можна лише літаком зі столичного аеропорту. Однак охочих втекти від режиму бойовиків так багато, що на летовищі утворився справжній хаос. За даними ЗМІ, в аеропорту загинуло 7 людей, а американський військовий зазнав вогнепального поранення.
  • Через натовп на злітній смузі США навіть зупиняли евакуацію, однак згодом її таки відновили.