Бомбардувальники здатні знищувати ворожі цілі як у повітрі, так і на землі. Такою інформацією з 24 Каналом поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, припустивши термін передачі французьких літаків.

Дивіться також Кілька аргументів на користь французьких Mirage 2000 для ЗСУ

Які переваги має Mirage 2000

Мусієнко зазначив, що передача літаків – це в будь-якому випадку добра новина. Вони потрібні зараз, потрібні будуть на майбутнє та перспективу. Інше питання – терміни. Якщо Україна отримає Mirage 2000 на початку 2025 року, це буде вже непогано з огляду на заявлені строки.

Українські пілоти уже літали на Mirage 2000. Про це навіть у 2023 році писали французькі медіа. Їм було відомо, що наші льотчики приїздили до Франції та тренувалися на цих суднах. Сподіваюся, що це пришвидшить процес навчання,
– наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

За оптимальним сценарієм Парижу, приблизно ще 5 місяців потрібно для навчання. Після отримання бомбардувальник Mirage 2000 може стати чудовим підсиленням для наших Су-24, які запускають ракети Storm Shadow та SCALP по Криму та східних окупованих областях. Судно здатне підіймати значну кількість озброєння та завдавати ефективних ударів як по наземних об'єктах, так і використовуватися для збиття повітряних цілей.

Тобто французькі літаки є дуже потужною зброєю. Донедавна Mirage 2000 були основними бойовими літаками на озброєнні Франції. Вони можуть стати другим типом суден після F-16, які отримає Україна. Оскільки Швеція з винищувачами Gripen відійшла у сторону, сказавши, що не потрібно заважати розгортанню F-16 у нашій державі.

Передача Mirage 2000 Україні: що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що Франція передасть Україні літаки Mirage 2000. Проте уточнення про кількість буде пізніше. Деталі не розголошують, щоб не допомагати ворогу.
  • Водночас полковник запасу ЗСУ Петро Черник припустив, що Франція може надати нашій державі понад 6 літаків. Проте 12 суден набагато краще б підсилили українське небо. Mirage 2000 називають аналогом F-16.
  • Говорячи про Mirage 2000, речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш сказав, що, як і будь-які сучасні літаки, вони здатні виконувати різні бойові завдання. Так, французькі бомбардувальники можуть завдавати як повітряних, так і наземних ударів.