Не все, про що говорять лідери, озвучують публічно і не про все розповідають пресі. Це зрозуміло, адже йдеться про війну. Наприклад, Володимир Зеленський тільки натякнув, що говорив із Байденом про дозвіл бити по Росії та ситуацію на Харківщині.

Дивіться також Французький міраж для ЗСУ: на що здатні літаки Mirage 2000 та які бойові завдання виконуватимуть

Скільки літаків Mirage надасть Франція

Я не наведу ані деталей, ані назву точну цифру. Ми домовилися про потреби,
– сказав Макрон.

Така таємничість пов'язана з тим, щоб не допомагати ворогові. Адже плани люблять тишу.

Зараз про літаки тривають дискусії з партнерами, які розпочалися кілька місяців тому. Президент Франції пояснив, що завжди намагався називати цифри, уже коли передають техніку. Так ефективніше і не дає росіянам скористатися інформацією.

Макрон зауважив: у пріоритеті – почати навчати пілотів та механіків. Це робитимуть у Франції, щоб усе було прозоро.

"Це те, що буде запущено буквально в найближчі дні у Франції. Це буде відбуватися на наших теренах", – розповів французький президент.

Чи відправлять в Україну солдатів НАТО

Щодо військових інструкторів він сказав: ми не воюємо з Росією, але хочемо підсилити Україну та зробити все можливе для перемоги. Запит на інструкторів є цілком легітимним, адже це не відрядження солдатів на лінію фронту. Тому це не стане ескалацією.

Іще Макрон підтвердив, що буде коаліція військових інструкторів, про що говорив раніше.

Ми не будемо одні, але з поваги до партнерів я не казатиму, що саме робитиме Франція. Ми використаємо наступні дні, щоб створити якомога ширшу коаліцію для допомоги Україні в тих рамках, про які я щойно сказав,
– повідомив лідер Франції.

Що дасть надання літаків Mirage

Mirage 2000 є "рідним носієм" ракет SCALP і Storm Shadow, що збільшує їхню ефективність. А ще він швидкий і його навіть називають аналогом F-16. Експерти припустили, що літаків може бути шість.

У Повітряних силах розповіли, на що здатен Mirage. Проте зауважили, що пріоритетом залишаються F-16.