Мовляв, лідер БЮТ має нести політичну, а не кримінальну відповідальність за дії на посаді прем’єра. І не у тюрмі, а на виборах.

Натомість у вітчизняному МЗС сподіваються, що поступки, на які пішла українська влада, пом’якшать позицію Європи. Мовляв, влада дозволила іноземним медикам лікувати Тимошенко, а закордонні юристи зможуть взяти участь у касаційному розгляді справи екс-прем’єра.

“Схвалення резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні на етапі підготовки до слухань у справі Юлії Тимошенко у касаційній інстанції може становити елемент тиску на суд та призвести до небажаної політизації процесу. Сподіваємось, що в процесі підготовки резолюції будуть взяті до уваги домовленості щодо взаємодії з Європарламентом у питанні лікування Юлії Тимошенко та стеженням за касаційним процесом”, - сказав речник МЗС Олександр Дикусаров.

“Українська влада сподівається на певне пом’якшення їхньої позиції в цій ситуації, але знову ж таки, за великим рахунком, нічого суттєвого у виконанні резолюції, попередньої резолюції ПАРЄ, українська влада не зробила. Отож, я думаю, можна чекати продовження певного тиску на українську владу, зокрема у частині, що стосується санкцій”, - сказав аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

По завершенню дебатів у Європарламенті, Штафан Фюле додав - доля Угоди про асоціацію також залежатиме від ситуації з Тимошенко. Зазначивши, що Україна має показати повагу до цінностей. За остаточний текст резолюції щодо України голосуватимуть 24 травня.