Про це 24 каналу розповів політолог Олександр Антонюк. За його словами, "Росатом" чи не єдина російська структура, на яку не накладено санкції на всі 100% і в обмін на продовження такого санкційного підходу, російські війська можуть "добровільно" покинути Енергодар під тиском ЗСУ.

Читайте також Росія може залишити Запорізьку АЕС: чому окупанти змушені піти зі станції

Жест доброї волі

Олександр Антонюк порівнює ситуацію із виходом росіян з Чорнобильської АЕС, коли вони також намагались шантажувати світ, але врешті-решт, коли настав час, вони покинули станцію.

Вони намагались нас шантажувати та весь світ, але в результаті, коли настав час, вони з вітром чкурнули, я думаю вони чкурнуть і з Енергодару. Це те, що є в стратегії ЗСУ, все одно рано чи пізно ми цю територію і цей стратегічний об’єкт визволимо,
– говорить політолог.

Попри це, Антонюк запевняє, що це може відбутись тільки завдяки тиску Збройних Сил України під контролем МАГАТЕ.

Україна підштовхне Росію до "жесту доброї волі": дивіться відео

Чергова гра Росії

Намагання Росії продемонструвати, що вона не збирається полишати ЗАЕС може бути черговою грою, як це було під час продовження "зернової угоди". Тоді Росія погрожувала вийти з угоди, але як тільки Україна домовилась з ООН і Туреччиною, Росія вдала ніби це через неї угода може бути продовжена.

Коли Україна уклала угоду з ООН та Туреччино, на трьох, Росія зрозуміла, що вона "четвертий зайвий" і вирішила зіграти у фарисейську гру, що начебто через неї ця угода зараз продовжується,
– зазначає Антонюк

Гарантії Заходу

Політолог також зазначив, що жодні гарантії, які може дати Захід Росії, не зобов'язують Україну їх виконувати, адже Україна проводить визвольну військову операцію і намагається звільнити окуповані території та своїх громадян.

Ситуація довкола Запорізької АЕС: що відомо

  • Радник голови Офісу Президента України розповів, що МАГАТЕ зайняло проукраїнську позицію і тисне на Росію, щоб вона залишила АЕС, а навколо станції була утворена демілітаризована зона.
  • В Енергодарі та на території Запорізької АЕС росіяни розкрадають все, що можна забрати, а ситуація з обстрілами могла заспокоїтись через перемовини МАГАТЕ з українською та російською стороною.
  • Олексій Арестович заявив, що російські окупанти планують покинути територію ЗАЕС і припустив, що українським військам не доведеться нічого робити, а просто почекати поки росіяни вийдуть.