Під час пресконференції з нагоди 100 днів уряду журналісти запитали Шмигаля, що має статися, аби він вніс до Верховної Ради подання на відставку Авакова. Шмигаль відповів, що зараз головне боротися з кризами, а не займатися політичними речами, повідомляє 24 канал.

Актуально Зеленський натякнув, що Аваков має піти у відставку

Як Шмигаль ставиться до ймовірної відставки Авакова

Глава уряду наголосив на надзвичайній важливості роботи глави МВС в кризових ситуаціях, які постійно виникають. Тому, за його словами, зараз не на часі "розмінюватися на політичні речі".

Шмигаль відзначив досвід та управлінські якості Авакова в умовах кризи.

На думку прем'єра, станом на сьогодні Рада прийняла звіт Авакова, а зауважень народні депутати начебто так і не висловили.

Якщо порівнювати Кагарлик і Врадіївку, то реакція поліції була зовсім різною. Ви бачили швидку реакцію МВС щодо відсторонення та звільнення поліцейських, які скоюють злочини,
– нагадав Шмигаль.

Що відомо про протести проти Авакова

Україною прокотилася хвиля протестів на невдоволення роботою глави МВС. Її учасники вимагали відставки Арсена Авакова. Причиною стали останні резонансні події в Україні:

  • Зґвалтування у відділені поліції в Кагарлику, в якому звинувачують двох поліцейських
  • Масова стрілянина в Броварах за участі близько сотні людей.
  • Розслідування справи вбивства Кирила Тлявова, де підозрювані – працівники поліції.
  • Провалена реформа поліції, де чимало експравоохоронців поновилися на своїх посадах через суд.

До речі Уряд виділив 2,7 мільярда гривень міністерству Авакова: які структури отримали найбільше

Відставка Авакова: яка позиція у Зеленського

  • Президент Володимир Зеленський запевняє, що під час виборів у нього не було жодних домовленостей з Арсеном Аваковим, а після останніх скандалів з поліцією він має відповісти.
  • Раніше Зеленський назвав Авакова потужним міністром. На його думку досі немає кращого претендента на його посаду. Водночас глава держави запевнив, що розуміє мотиви протестувальників.