Захисники опанували зброю за 2 – 3 години

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зауважив, що наші артилеристи надзвичайно швидко навчились застосовувати сучасну зброю – всього кілька годин знадобилось захисникам.

До теми В Україну відправлять протикорабельні ракети Harpoon: що про них відомо

Гаубиці Caesar – вже на передовій. Наші артилеристи швидко опанували нові САУ, фактично за 2 – 3 години. Щиро вдячний партнерам за надану допомогу! Вона слугує наближенню нашої перемоги,
– написав Залужний.

Що це за зброя

Залужний пояснив, що Caesar – це самохідна артилерійська установка нового покоління. Вона дає можливість уражати противника на відстані 20 кілометрів і більше від лінії фронту з високою точністю.

На цій відстані знаходяться артилерія, резерви, пункти управління противника. Їх знищення знижує наступальний потенціал ворога,
– додав Залужний.

Ці САУ (самохідна артилерійська установка) – на колісному шасі, що робить їх мобільними й маневреними.

Установка обладнана автоматизованою системою самоприв'язки та самонаведення на ціль. Має достатньо високу швидкострільність – 5 пострілів за хвилину, та високу кучність стрільби.

Може використовувати декілька типів боєприпасів калібру 155 міліметрів, які застосовуються у країнах НАТО.

Caesar забезпечує живучість екіпажу і комфортні умови роботи. Дає можливість діяти за принципом: вогонь-маневр-вогонь,
– наголосив головнокомандувач.

Нагадаємо, що Франція відправила українським силам самохідні артилерійські установки Caesar.

Артилеристи опанували новітні гаубиці Caesar та уже вибивають ними окупантів на передовій / Фото Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Актуально про те, яку зброю отримає Україна від партнерів

Після зустрічі Рамштайн-2 20 країн оголосили про нові пакети допомоги безпеки Україні, включно з критично необхідним озброєнням. Зокрема, Італія, Греція, Норвегія та Польща оголосили нові постачання зброї та боєприпасів для ЗСУ. А Данія надасть протикорабельні ракети "Гарпун" та пускові установки до них.

Також Олаф Шольц розповів, що Німеччина передасть Україні летальну зброю. Канцлер пояснив, що їхня держава закупить для України зброю у виробників.

Водночас Канада закупила 20 тисяч артилерійських снарядів стандарту НАТО для України, щоб підтримати її у захисті від вторгнення Росії. Їх надішлють разом із новими гаубицями М-777, які Канада уже попередньо пообіцяла Україні.

До теми – у США показали, як відправляють зброю в Україну: дивіться відео