Схема заробітку була простою та геніальною водночас. Енергогенеруючі компанії Дубневичів – три ТОВки "Енергія-Новояворівськ", "Енергія-Новий Розділ" та "Енергія" закупили у НАК "Нафтогаз" понад 300 мільйнів ккубів газу за пільговою ціною. Чому пільговою – бо ж офіційно брали нібито для потреб населення. На опалення, та ту саму гарячу воду.

Читайте також: Таємнича смерть, "тітушки", підробні документи: у Верховному суді злили гучну рейдерську справу

По факту, паливо здебільшого пускали на вироблення електрики, яку знову ж таки вже продавали державі. Але вже за комерційним тарифом. Геніально, просто, прибутково. Ще на початку минулого року за цією справою НАБУ проводило обшуки із елементами маскі-шоу у львівських офісах цих компаній. Вилучала документацію.

Понад рік велося слідство, здобувалися докази. І ось – момент істини настав. Днями Спеціалізована антикорупційна прокуратура прозвітувала – нарешті, підозри вручені. Газова справа Дубневичів йде до суду. Але з маленькою поправочкою, самих Дубневичів у справі нема. Основні фігуранти – це топ-менеджмент зазначених компаній. А як бути із бенефіціарами?

У скромному прес-релізі від САП, який до речі на особитій фейсбук-сторінці перепостив Назар Холодницький, мою увагу привернув маленький абзац. "10.09.2018 прокурорами САП погоджено, а детективами вручено п’ятьом підозрюваним... Досудове розслідування щодо причетності інших осіб до вчинення вказаних злочинів триває". Можу припустити, що якраз оті "інші особи", то і є ті самі Богдан та Ярослав Дубневичі, тож очевидно що залізобетонних доказів щодо їхньої причетності детективи НАБУ не віднайшли. А, може, САП не поспішає висувати підозру.

Ну от подивіться на це миле фото. Воно зроблене у травні в одному із храмів на Львівщині. З одного боку від настоятеля – Богдан Дубневич, з іншого – його опонент Назар Холодницький. Ну хіба можна собі уявити що усі ці люди знаходяться по різні боки барикад?

холодницький дубневич
Фото з Дубневичем та Холодницьким

І зараз маємо класичну ситуацію за мотивами приказки: поки пани б’ються – в холопів чуби тріщать. А конкретніше – у мешканців Новояворівська та Нового Роздолу. Ці містечка якраз повністю залежні від ТЕЦ, які належать компаніям братів Дубневичів. І от в рамках провадження НАБУ через суд на них накладено арешт. Рахунки заблоковано, роботу зупинено. Актив рішенням суду передали агенству АРМА – Національному агентству з питань виявлення, розшуку і управління активів. І от як працюватимуть ТЕЦ далі – питання відкрите.

Читайте також: Пожежа у "Вікторії" і отруєння у "Славутичі": як "зливають" справи, хоч на кону – життя дітей

Маємо суперечливу ситуацію – з одного боку все правильно – ТЕЦ арештували, бо це – по суті речовий доказ у корупційній справі. Інший аспект – соціальний. Яка бути людям, які опинились заручниками цієї ситуації? Якщо без гарячої води так-сяк проіснувати можна, то хто опалюватиме міста? Зима на носі! Люди навіть пішли перекривати дорогу, аби привернути до цього питання увагу, бо як зимуватимуть – не знають.


Перекриття доріг у Новояворівську/ фото Галини Ребрини, Facebook

АРМА теж не бездіє, вже оголосила конкурс на управителя цими двома ТЕЦ, але результатів конкурсу нема. Тож питання із гарячою водою та опаленням для новояворівців та мешканців Нового Роздолу донині відкрите. Що маємо у сухому залишку? Підозра у корупційній справі ніби є, але фігуранти – здебільшого стрілочники. Головний антикорупціонер із головним фігурантом розслідування фотографується у неформальній обстановці. А у заручниках корупційниїх схем, бенефіціари яких як бачимо, – зовсім не підозрювані, а звичайні люди.

Читайте також: Школи, садки, поліклініки: між мріями споживачів і реаліями забудовників

Отака в нашій країні суперечлива боротьба із корупцією. Крок уперед, два назад – головне, що не стоїмо на місці. Ніхто не казав, що змінювати країну буде легко. Ви можете ділитись із нами власними думками. Пішіть на нашу електронну пошту cru-24@ukr.net.