Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, незадоволення Антоніу Гутерреша стосувалося участі у нагородженні захисниць України.

Читайте також За витоком "секретних даних" США стоїть "любитель зброї", що працював на військовій базі, – WP

"Неповага" до Генсека ООН

У виданні The Washangton Post повідомили, що у "злитих" засекречених документах Пентагону була інформація про те, що Генеральний секретар НАТО Антоніу Гутерреш злився на Президента України Володимира Зеленського.

Його невдоволення було зокрема спричинено тим, що він був змушений брати участь у церемонії нагородження захисниць України під час візиту до Києва 8 березня.

Ймовірно, це зумовлено тим, що його не попередили про цю церемонію, а він же Генсек. Як це йому могли нічого не сказати? Єдине, з чим я можу погодитись, що так, має бути міжособистісна повага,
– зазначив Іван Ступак.

Втім, колишній співробітник СБУ наголосив, що Антоніу Гутерреш – це Генсек ООН. Його завданням, якщо десь йде війна – це її зупинення. Крім того, агресора потрібно назвати прямо, а не уникати відповіді. Гутерреш же натомість займає доволі незацікавлену позицію.

Іван Ступак про образу Антоніу Гутерреша на Володимира Зеленського: дивитись відео

ООН: останні новини

  • Після розслідування, у якому вагнерівці зізналися в катуваннях українців, речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік розповів, що Гутерреш "нажаханий побаченим" та вимагає притягнути до відповідальності усіх причетних.
  • До слова, тут варто нагадати, що цього місяця Росія очолює Радбез ООН. Щобільше, управління Верховного комісара ООН з прав людини констатує, що задокументувало страту без суду і слідства 15 українських військовополонених. Але попри те, що є усі докази терористичної поведінки росіян, в ООН не поспішають виганяти Росію з організації.
  • Зауважимо також, що у "злитих" документах є інформація про те, що Сполучені Штати переконані, що Антоніу Гутерреш занадто поступливий до Росії. Зокрема, це стосується перегляду "Зернової угоди" у 2022 році. Згідно з оцінкою США, дії генсека ООН у лютому "підривають ширші зусилля, спрямовані на притягнення Москви до відповідальності за її дії в Україні".