Аби ближче познайомитися з новим доктором - для студентів невеличкий екскурс в біографію генсека.

“Року 1962 Пан Гі Мун перемагає на конкурсі шкільних робіт, організованих Червоним хрестом, та був відзначений поїздкою до США, під час якої мав можливість поспілкуватися з Президентом Сполучених Штатів Америки Джоном Кеннеді. Саме тоді на запитання журналістів стосовно своєї майбутньої кар'єри він без вагань відповів, що твердо вирішив стати політиком”, - розповів ректор КНУ ім. Т.Г.Шевченка Леонід Губерський.

До лекції генерального секретаря ООН студенти заздалегідь підготувалися. Кажуть, запитання розробляли гуртом.

“Це, скажімо, наше спільне рішення, тому що є деякі рамки, в які можуть бути задані 2 питання генеральному секретарю”, - сказала студентка ІМВ КНУ ім. Т.Шевченка Олександра

Питання Чорнобиля і ядерної безпеки взагалі, міжнародних відносин і місця в них України - під час свого виступу Пан Гі Мун згадав майже про всі точки перетину ООН з нашою державою. Пообіцяв Україні допомогти з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, а також не забув подякувати за наших миротворців.

“Ми дуже вдячні Україні за її підтримку миротворчих місій ООН, особливо в Кот-Д’Івуарі. Туди Україна відправила три бойові вертольоти з Ліберії. Я обговорював це питання з Януковичем і він, попри політичний опір, дав свою згоду. І саме завдяки цьому нам вдалося попередити загибель багатьох цивільних людей”, - сказав генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Слухачі ж переконані - візит такого високого чиновника - підтвердження зростання іміджу України в світі.

“Великий знак визначення геополітичної ситуації в країні, тобто, те, що наша держава стає більш важливим гравцем на міжнародній арені”, - вважає студент ІМВ КНУ ім. Т.Г.Шевченка Антон.

“Було дуже цікаво, цікаво було враження про Україну, бо це було нове для мене”, - каже студентка ІМВ КНУ ім. Т.Г.Шевченка Ганна.

Свій візит до України, що розпочався 19 квітня, генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Мун завершить сьогодні. Після України він відправиться до Російської Федерації, де так само обговорить питання ядерної безпеки.