Експерт зазаначив що так зване перемир’я влаштовує далеко не всіх, але у ньому є свої переваги. Затишшя дає певні можливості, але виникає питання їх використання.
Документ стратегії національної оборони, який розробила Рада Безпеки, на думку експерта, має бути допрацьований після обговорення з військовими та експертами. Також важливим і корисним Козій вважає закон про правовий режим військового стану, який разробили в парламенті.
Необхідність реформування ЗСУ експерт визначив як першочергову, але зауважив, що необхідний пакет реформ ще не розроблений. До того ж, додав він, Генштаб не зможе сам себе реформувати, це повинні робити інші інститути влади.
Нажаль, зараз у Генштабі є тільки бажання підлаштовуватись під різних політиків і політичні сили, але немає внутрішнього стержня і бажання випрацьовувати загальну стратегію,
— відзначив Козій.
Також експерт відзначив наявність подвійного тллумачення у багатьох законопроектах у військовій сфері. На його думку це не створюється навмисне, а скоріше є результатом непрофесіоналізму тих, хто ці законопроекти складав.
Козій розповів про те, що кожен комерсант, що став чиновником, далекий від питань захисту нацбезпеки. І це теж є певною помилкою керівництва. Бо саме цим чиновникам доведеться співпрацювати з військово-цивільними адміністраціями, а досвіду і розуміння справи в них, за словами експерта, немає.
З військовим експертом також розмовляли про Е-урядування і необхідність його запровадження у всіх сферах життя, в тому числі і в військовій сфері.
Більше — дивіться в інтерв'ю.