Про це вона заявила у ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

Читайте також: У законопроектах Порошенка про Донбас будуть важливі і несподівані моменти, – Ірина Геращенко

"Якщо говорити про законопроект, то дуже важливо, що це відновлення територіальної цілісності. Там буде чітко визначено статус тимчасово окупованих територій і країни-агресора, яка її окупувала, тобто Росії. Ця новела є дуже важливою в контексті наших дипломатичних перемовин про можливу миротворчу місію. Очевидно, що країна-агресор не може бути миротворцем, не може надавати представників у миротворчу місію", – підкреслила парламентар.

Відтак, за її словами, Україна наполягає, що у можливій місії не може бути представників РФ.

"Також там буде одна новела, яка стосується підсилення позиції наших дипломатів в контексті збереження санкцій проти РФ", – додала вона.

Крім того, політик зауважила, що "Україна не дасть жодного шансу зняти санкції з РФ".

Ми будемо боротись за подовження санкцій, і для цього буде одна новела в законопроекті, який запропонує президент України. В цьому законопроекті буде робитись особливий акцент на безпековому та гуманітарному блоці. Буде робитись акцент на політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту, але при цьому буде створено всі умови для того, щоб посилювати українську армію і, власне, буде закладено ту термінологію, яка дозволить гармонізувати українське законодавство, міжнародне законодавство з реальним станом речей, який сьогодні є на Донбасі,
– наголосила перший заступник голови українського парламенту.

Водночас Геращенко підкреслила, відповідно до чинного українського законодавства, "для того, щоб миротворча місія могла увійти, отримати мандат і працювати на українській землі, для цього потрібен дозвіл парламенту".

Читайте також: Що слід зробити, аби не було конфліктів після реінтеграції Донбасу: думка екс-держсекретаря США

На уточнююче запитання, як визначено статус Криму у законопроекті, нардеп поросила дочекатися 4 жовтня, коли буде оприлюднено текст законопроекту.

"Єдине, що я хочу сказати, – питання Криму лишається в центрі уваги української влади на всіх міжнародних переговорах. Ніякої здачі Криму та оцих страшилок, що Крим можна міняти на Донбас, не відбувається. Навпаки, ми зараз значно посилюємо наші зусилля для того, щоб питання повернення Криму лишалось на порядку денному", – додала член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, 3 жовтня заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд оприлюднила проект закону про реінтеграцію Донбасу. Однак наближені до створення законопроекту політики переконують, що він є застарілим, адже в нього й надалі вносяться зміни.