При цьому перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що над проектом закону працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати. Однак сам текст законопроекту так і не був представлений.

Читайте також: Що насправді чекає на окуповані Донецьк, Луганськ та Крим

"Було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни-окупанта, також законодавчого закріпленні іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство і існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росією. Але ключове, філософія закону: це повернення, а не відторгнення територій, не відмова від них, як дехто пропонує. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається в фокусі уваги влади як пріоритетне", – заявила Ірина Геращенко.

Читайте також: Законопроект по реінтеграції Донбасу: готового тексту ще немає, запропоновані зміни – застарілі

В законопроектах Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка – це буде тест для ВР. То ж завтра – цікавий день, й потім важливий розгляд законопроекту у ВР,
– зазначила депутат.

Окрім законопроекту про реінтеграцію Донбасу, на неформальній Мінській платформі політики обговорили ще два питання: перспективи введення миротворчої місії ООН на окупований Донбас та стратегія і тактика України в контексті активізації спроб РФ звинуватити Київ в невиконанні політичної частини Мінських домовленостей. Ірина Геращенко заявила, що присутніх було проінформовано, що Україна не погодиться на миротворчу місію ООН, якщо там будуть серед миротворців представники Росії.