Урсула фон дер Ляєн вдруге за час війни в Україні

Про це вона повідомила у твітері та опублікувала фото з Києва. Урсула фон дер Ляєн зауважила, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським обговорить членство України в ЄС.

Увага Єврокомісія готується обговорити надання Україні статусу кандидата в ЄС 17 червня

Добре повернутися в Київ. З президентом Володимиром Зеленським я підіб'ю підсумки спільної роботи, необхідної для відбудови і прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху. Європа з вами,
– повідомила глава Єврокомісії.

Мета приїзду Урсули фон дер Ляєн

ЄП з посиланням на свої джерела пише, що президентка Єврокомісії має під час особистої зустрічі із Зеленським розповісти про стан речей і підказати, як Київ може запобігти негативному рішенню саміту ЄС.

Зокрема, глава Єврокомісії має розповісти, що є низка швидких рішень, які можуть довести європейцям намір Києва повернутися до реформ після завершення війни – і це зніме блокування ключових противників членства України у ЄС.

Єврокомісія дасть оцінку готовності України до вступу у ЄС

Очікується, що наступної п'ятниці, 17 червня, Європейська комісія озвучить свою оцінку того, чи слід Україні надати статус кандидата на членство в ЄС.

Надання статусу лідери ЄС розглянуть на саміті 23 – 24 червня.

8 червня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій рекомендує країнам Євросоюзу надати Україні статус кандидата на вступ до блоку. За резолюцію проголосували 438 євродепутатів. Проти висловилися лише 65 людей. Ще 94 утрималися від голосування.

Зверніть увагу – Зеленський пояснив, яких кроків очікує від Європи: дивіться відео