Про таке рішення повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він подякував іноземним партнерам за вшанування пам'яті загиблих українців.

Читайте також "Пам'ятаємо Голодомор, переможемо терористичну Росію": у 60 містах світу пройдуть акції

Голосування щодо резолюції відбудеться наступного тижня

Кулеба розповів, що всі демократичні фракції німецького Бундестагу погодилися створити спільну резолюцію з визнанням Голодомору геноцидом українського народу. За його словами, голосування слід чекати наступного тижня.

Вирішено: Бундестаг вважає це геноцидом,
– написав Кулеба у своєму Twitter.

Міністерка МЗС Німеччини Анналена Бербок висловила слова подяки Дмитру Кулебі за те, що спонукав назвати злочин 1932 – 1933 років його справжньою назвою – геноцидом. Водночас Дмитро Кулеба подякував у відповідь Анналені Бербок та Німеччині за таке важливе для українців історичне рішення – визнати Голодомор геноцидом українців.

Зверніть увагу Папа Римський порівняв агресію Росії проти України з Голодомором

Ще три країни світу офіційно визнали Голодомор злочином проти людства

  • 23 листопада румунський уряд офіційно засудив геноцид українського народу 1932 – 1933 років. На спільному засіданні вони підтримали документ, що визнає Голодомор злочином проти людства та українського народу.
  • 24 листопада Верхня палата парламенту Ірландії визнала Голодомор 1932 – 1933 років в Україні геноцидом українського народу. Міністр закордонних справ України подякував ірландцям за це історично важливе для країни рішення.
  • Парламент Молдови також назвав штучний голод 1932 – 1933 років, який вчинила радянська влада, геноцидом українців. Окрім того, вищий державний орган закликав усі парламенти світу та міжнародні установи проявити повну солідарність з Україною і дати правильну оцінку злочинним діям, вчиненим у 1932 – 1933 роки.

Зауважте – Кулеба різко відповів "прихильникам" переговорів з Путіним: дивіться відео