Депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин заявив, що у залі парламенту внесли правки, які таки дозволяють нардепам уникнути відповідальності за брехню в деклараціях. Представники партії зазначили, що не підтримували їх, адже вони суттєво погіршують прозорість декларування.

Читайте також Зеленський доручив Кабміну вдосконалити положення антикорупційного закону

Про які правки мовиться

За словами Юрчишина, депутати в останній момент внесли 2 правки. Зокрема, депутатам дали можливість не декларувати майно членів родини, якщо декларанта не повідомили про його наявність.

Також за неподання декларації передбачено не позбавлення волі, а лише обмеження, як і було раніше.

Ми послідовно вимагали ув'язнення, як покарання за брехню в деклараціях, але зараз законопроєкт зробив 2 великі дірки в антикорупційному законодавстві,
– наголосив нардеп.

Зважаючи на це, у "Голосі" закликали президента ветувати проголосований законопроект. Юрчишин зауважив, що проголосувавши у такому форматі, депутати створили для системи декларування ще більше проблем.

До теми Своїми правками Рада фактично знищила систему е-декларування, – Шабунін

Юрчишин розповів про законопроєкт про декларування: дивіться відео

Що цьому передувало

  • У жовтні 2020 року Конституційний Суд своїм скандальним рішенням скасував кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях.
  • У Верховній Раді 27 листопада 2020 року зареєстрували законопроєкт Володимира Зеленського про відновлення відповідальності за брехню в електронних деклараціях.
  • Верховна Рада 3 червня у другому читанні підтримала законопроєкт про кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях чиновників.
  • Законопроєкт схвалили 307 нардепів. Проти законопроєкту виступили 8 депутатів від ОПЗЖ.