Яка причина такого рішення Вітренка – наразі невідомо. Офіційної інформації про його відставку також немає.

Читайте також Облгази групи Фірташа скоро перейдуть до "Нафтогазу", – Вітренко

Хто може стати новим очільником компанії

Згідно з процедурою, Вітренка повинна звільнити Наглядова рада "Нафтогазу". Наразі її функції виконує Кабінет Міністрів, тому саме він схвалюватиме відповідне рішення.

Посаду нового керівника НАК "Нафтогаз України" може обійняти чинний міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Зауважимо, він очолює відомство з 2020 року. До того чиновник 1 рік працював головою Київської обласної державної адміністрації.

Ярослав Железняк у своєму телеграмі розповів, що на найближчий пленарний тиждень заплановане кадрове питання. І воно, за словами народного депутата, пов'язане з регіональною політикою. Мовитиметься про того самого Чернишова, про якого ми згадали вище. Мовляв, його звільнять, адже він переходить на нову посаду.

За словами Железняка, міністерство регіональної політики можуть об'єднати з Міністерством інфраструктури. Після чого обидва відомства стануть одним цілим, а керувати ними буде чинний міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Скільки часу Вітренко був главою "Нафтогазу"

На посаду глави "Нафтогазу" Вітренка призначили 28 квітня 2021 року. Це трапилося після звільнення Андрій Коболєва. До речі, перед призначенням Вітренка, уряд кілька разів провалював голосування щодо обрання його міністром енергетики.

У вересні цього року ЗМІ вже писали, що Вітренка можуть усунути з посади найближчим часом. Його наступником тоді також називали Чернишова. Цю інформацію коментував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він казав, що уряд наразі не планує замінювати очільника "Нафтогазу".

Зауважимо, влітку стало відомо про конфлікт Вітренка зі Шмигалем. Тоді чиновники мали різні погляди щодо того, скільки має бути обсягу газу в підземних сховищах до початку опалювального сезону.

Це може вас зацікавити – перехресний допит з Юрієм Вітренком: відео