Про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Важливо Бойовики на Донбасі продовжують перешкоджати роботі місії ОБСЄ, – українська делегація в ТКГ

Острієн зазначила, що військова активність Росії в Україні та навколо неї, разом із дедалі більш ворожою риторикою Кремля протягом попередніх місяців, є необґрунтованими та небезпечно провокаційними.

Головна перешкода миру – Росія. Це – конфлікт, який розпочала Росія, і зараз вона несе повну відповідальність за його завершення,
– заявила вона.

Американська дипломатка нагадала, що російська агресія в Україні, яка триває вже восьмий рік, призвела до:

  • понад 13 тисяч смертей,
  • десятків тисяч поранених,
  • переселення майже 1,6 мільйона людей,
  • завдання величезної шкоди критичній цивільній інфраструктурі.

"Ми закликаємо Росію припинити свою агресію, дотримуватися режиму припинення вогню, виконувати свої Мінські зобов’язання та вивести свої сили з суверенної території України", – підкреслила представниця США в ОБСЄ.

Вона також закликала Росію дозволити СММ ОБСЄ виконувати свій мандат і здійснювати моніторинг на всій території України, включаючи на контрольованій Росією території на Сході та в окупованому Росією Криму.

Зауважимо, що 10 листопада Україна й США підписали хартію про безпеку та євроінтеграцію. У поєднанні з відновленням Комісії стратегічного партнерства це виводить відносини України та Штатів на новий рівень. Штати підтримують Україну у питанні протидії російській агресії.