Про ключові моменти у ньому розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час конференції NATO Engages у Лондоні, передає "Європейська правда".

Зверніть увагу: Пристайко звинуватив НАТО в агресії Росії проти України і Грузії

Ще 2 вересня радники лідерів 4 країн затвердили кінцеві положення комюніке, яке буде оприлюднене по завершенні саміту. Документ, скажу чесно, не зовсім амбітний, він – дуже обережний. На сьогоднішній момент він передбачає фіксацію досягнень,
– розповів глава МЗС.

Пристайко переказав зміст положень, які зазначені в узгодженому проєкті підсумкового документа "нормандського саміту".

Якими є ключові моменти комюніке:

  • Лідери відзначають успішне розведення сил на 3 ділянках на Донбасі й пропонують визначити наступні точки розведення.
  • Лідери відзначають успішний обмін, який відбувся, і пропонують прискорити роботу щодо наступного етапу обміну, включаючи ідею "всіх на всіх".
  • Лідери вимагають визначити наступні ділянки для розмінування територій.

розведення сил Донбас
Де і як вже відбулось розведення сил на Донбасі: інфографіка 24 каналу

Тобто це – дуже короткий документ, вкінці якого у проєкт записано, що лідери уповноважують свої переговорні команди продовжити підготовку наступних (ініціатив – 24 канал). Це – загальні фрази, які перетворяться на документ тільки по завершенню зустрічі глав держав,
– уточнив Пристайко.

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.