Важливі рішення ЄС

Європейський Союз схвалив торговельні преференції для України. У ЄС додали, що схвалена пропозиція спрямована на покращення доступу українських експортерів на ринок ЄС з урахуванням складної економічної ситуації та економічних реформ, здійснених Україною.

Пропозиція доповнює положення про торгівлю, вже введені у відповідності з угодою про асоціацію ЄС - Україна, підписаною в 2014 році. Ці положення були тимчасово застосовані з 1 січня 2016 року.

Окрім того, постійні представники країн Європейського Союзу узгодили без обговорення продовження санкцій щодо Росії через анексію Криму. Про це повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

Він додав, що санкції продовжать на рік. Таке рішення глави МЗС країн ЄС затвердять 19 червня.

Скандал із лайнером "Генерал Ватутін"

Український круїзний лайнер "Генерал Ватутін" кілька днів тому вийшов з Херсона курсом на Одесу, однак у порт так і не потрапив. Натомість, знайшовся за декілька десятків кілометрів від узбережжя окупованого Криму. Перетнув Керченську протоку і попрямував до Ростова.

Чутки про лайнера-порушника штормом пронеслися в інтернеті. Запідозрили у зрадництві компанію "Червона рута", яка організовує екскурсії морем. "Генерал Ватутін" фірма рекламує на своєму сайті. Мовляв, компанія відкрила новий напрямок у Ростов. Однак, тут від судна відхрестилися.

Президент круїзної компанії "Червона рута" Юрій Соколов розповів, що 2 жовтня 2013 року з теплохода пішов останній турист, після цього теплохід не експлуатувався. Він змінив господаря, був знятий з обліку в українському реєстрі.

З Молдови під прапором Белізу "Ватутін" попрямував у Ростов із нічною зупинкою неподалік окупованого Криму. Однак, у порту Ростова лайнер не змогли прийняти, адже гавань переповнена вантажними судами. Тож, "Ватутін" повернув назад. Принаймні, таку інформацію журналісти 24 Каналу знайшли на спеціалізованому сайті "Марін Трафік". Однак, який курс тепер взяло судно, невідомо.

Новим же його власником, як виявилося, стала російська компанія. Цю інформацію підтвердили і у Федеральному агентстві річного транспорту. У Держприкордонслужбі України нічого протизаконного в діях команди "Генерала Ватутіна" не побачили. В порти окупованого Криму не заходили, а прапор та курс змінили, кажуть, законно.

Криза у Катарі

Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати і Єгипет розірвали дипломатичні відносини з Катаром. А також призупинили будь-яке сполучення з цією країною, в тому числі авіаційне.

Причиною такого рішення стала підозра Катару в підтримці терористичних угрупувань, серед яких "Ісламська держава", "Аль-Каїда" та "Брати-мусульмани".

Мешканці цієї країни нашвидкуруч скуповують їжу та одяг, бо бояться продовольчої кризи