Під час засідання керівництво "Укроборонпрому" відзвітувало про процес підготовки до проведення міжнародного аудиту фінансової діяльності, а також про майбутні реформи, повідомляє прес-служба концерну.

Читайте також: Зеленський зробив кадрові заміни в Наглядовій раді "Укроборонпрому"

"У нас є багато завдань, які ми повинні виконати якомога швидше. І одне з найбільш пріоритетних з них – проведення аудиту "Укроборонпрому", – заявив Абромавичус.

Раніше президент Володимир Зеленський призначив міністра економічного розвитку України в 2014 – 2016 роках Айвараса Абромавичуса членом наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

Що відомо про Айвараса Абромавичуса?

• Народився він 21 січня 1976 року у Вільнюсі.
• Займався бізнесом, був співвласником шведського інвестиційного фонду East Capital.
• Певний час жив у Швеції та Москві, а у 2008 році переїхав до Києва.
• У вересні 2014 року за прем'єрства Арсенія Яценюка Абромавичус очолив Міністерство економічного розвитку та торгівлі. Перед тим отримав українське громадянство.
• У квітні 2016 року він оголосив про свою відставку. Причиною назвав політичний тиск і втручання в кадрову політику з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка.
• На початку квітня 2019 року стало відомим, що Абромавичус є одним із радників тоді ще кандидата у президенти Володимира Зеленського.

Що відомо про корупцію в "Укроборонпромі"

• У березні 2019 року журналісти програми "Наші гроші" показали шокуюче розслідування про масштабні оборудки у державному концерні "Укроборонпром". За їхніми даними, розмір розкрадань становить щонайменше 250 мільйонів гривень.

• Після скандальних подій Кабмін виділив 32 мільйони гривень на аудит "Укроборонпрому". П'ятий президент Петро Порошенко звільнив причетного Олега Гладковського. Також збиралися ще й оновити схему управління підприємствами, розкрити бюджет державних оборонних замовлень. Однак за час виборів про це всі забули.

• 14 червня Кабмін скасував рішення про виділення 32 мільйонів гривень на аудит "Укроборонпрому".

Всі частини розслідування про "Укроборонпром":

  1. Перша частина розслідування – Відмивали шалені суми за "металобрухт" з РФ: шокуючі деталі корупційних схем в "Укроборонпромі"
  2. Друга частина розслідування – Космічні суми і головні фігуранти: друга частина резонансного розслідування про "Укроборонпром"
  3. Третя частина розслідування – Правоохоронні органи та корупція в "Укроборонпромі": фінальна частина скандального розслідування