Глава Китаю Сі Цзінь-Пін вважає, що активність демонстрантів шкодить комуністичним законам країни.

Важливо! Гонконг: "Хто не скаче – геть в Пекін!"

"Насильницька протиправна діяльність демонстрантів серйозно зашкодила верховенству закону та соціальному порядку в Гонконзі", – наголосив він.

Вражаючі кадри протестів у Гонконгу – дивіться відео 24 каналу

Зазначимо, що протести в Гонконзі досі не вщухають. 15 листопада внаслідок сутичок загинув один чоловік, йому розбили голову камінням. Глава Китаю вважає, що зараз найактуальнішим завданням є припинення насильства та хаосу та повернення ладу в Гонконзі.

Протести в Гонконзі
Протести в Гонконзі

Що відомо про протести в Гонконгу?Протести у Гонконгу тривають вже четвертий місяць. Рушієм до мітингів стала поправка до закону про екстрадицію, яку мали внести 12 червня 2019 року. Вона могла б примусити Гонконг видавати підозрюваних країнам, з якими у нього немає угод про екстрадицію.

Серед цих країн: Тайвань, Макао, континентальні частини Китаю та інші. Протестувальники вважали, що подібний закон покладе край автономності Гонконгу.

Влада Гонконгу пішла на поступки протестувальникам та відкликала законопроєкт 2 липня 2019 року. Але відмова влади від внесення поправки до закону не переконала мітингувальників зупинити протести. Тепер вони вимагають укріплення автономії Гонконгу та відставки уряду.