main logo

Протести у Гонконгу

Гонконг – це автономний адміністративній район у складі Китаю. Колишню британську колонію повернули у 1997 році, і з того часу вона має особливий статус та управління. Вважається, що громадяни Гонконгу, за місцевими законами, мають більше прав та захисту, ніж жителі материкової частини Китаю.

Ідею створення законопроекту про екстрадицію спричинило вбивство на Тайвані жителем Гонконгу своєї 20-літньої вагітної дівчини. Через те, що між Тайванем та Гонконгом немає договору про екстрадицію, влада Гонконгу не видала його на запит Тайваню.

Протести у Гонконгу почались 31 березня 2019 року проти прийняття закону, розпочав їх громадський фронт прав людини (CHRF). На перший протест вийшло 5200 чоловік.

28 квітня відбувся другий марш, на який зібралося вже 22 тисячі мітингувальників. 6 червня 2019 року до протесту приєднались юристи, які провели мовчазний марш. В пікові дні кількість учасників вимірювалась сотнями тисяч.

Загострення ситуації розпочалося у листопаді 2019 року, коли поліція під час сутичок вперше застосувала вогнепальну зброю, постраждало понад 50 осіб. Вуличні акції тривають і до нині.

Основні вимоги протестувальників: відкликання закону про екстрадицію, відставка очільника адміністрації Гонконгу Керрі Лам, незалежне розслідування щодо дій поліції під час протестів.