Одним із перших на сумну звістку з Парижа відреагував міністр культури України Євген Нищук. На своїй Facebook-сторінці він написав, що пожежа стала величезним ударом для історії, культури не лише Парижу, а й усієї Європи та світу.

Читайте також: У Парижі загорівся Нотр-Дам: обвалилися шпиль і дах собору – фото, відео

Сподіваємось, що пожежникам вдасться врятувати і не дати зникнути з культурної мапи світу надзвичайну пам‘ятку. Від себе хочу наголосити, що готові максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору!
– зазначив Нищук.

Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко висловив співчуття колезі, французькому лідеру Емануелю Макрону.

"Палає Нотр-Дам де Парі і я молю Бога, щоб ніхто не загинув. Ця будівля важлива і для українців, там відбувалися служби по Голодомору", – написав президент у своєму Twitter.

Перший секретар з питань культури посольства України у Франції і відома українська письменниця Ірена Карпа побувала на місці страшної пожежі та навіть вела з місця відеотрансляцію у своєму Facebook. Вона повідомила, що у першу чергу пожежники рятували твори мистецтва.

Серце Парижа горить уже другу годину,
– написала письменниця.

Відреагував на сумну звістку й опонент Порошенка на президентських виборах Володимир Зеленський. Він назвав Нотр-Дам цілим всесвітом і теж висловив співчуття Макрону та усім французам.

Нардеп Борислав Береза теж прокоментував жахливу пожежу.

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко написала, що горить "історичний об’єкт, що став частиною світової літератури і культури".

Співак та громадський діяч Святослав Вакарчук закликав берегти "один одного,мир і собори, "собори своїх душ".

Відреагував на пожежу в Нотр-Дамі й лідер "Самопомочі" та мер Львова Андрій Садовий. Як підкреслив політик, це велика втрата для людства.

"Собор любові, тепла, приклад майстерності зодчих, одна з духовних святинь для мільйонів людей і не обов’язково тільки для християн. Великий урок нам, українцям, українському уряду, щоб повернутись нарешті обличчям і до наших пам‘яток, до наших дерев‘яних церков, замків, доки є що зберігати. Співчуваю нам усім!" – наголосив він.

Пожежа у Соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі): дивіться відео