За спорудами окупанти виривають окопи й розташовують техніку

Російські війська у Маріуполі будують фортифікаційні споруди під виглядом житлових будинків. Законний маріупольський мер Вадим Бойченко повідомив, що окупанти готуються до контрнаступу ЗСУ й хочуть використовувати маріупольців як живий щит.

До теми Живий щит, – Андрющенко пояснив, для чого окупанти розпочали будівництво у Маріуполі

За його словами, роботи тривають у північно-західній частині Маріуполя, звідки може бути контрнаступ ЗСУ. Місцеві мешканці розповідають, що за спорудами, які зводять росіяни, війська агресора виривають окопи та розташовують техніку.

Цинічні росіяни не випускають мирних людей з міста, щоб згодом прикриватися ними.

Без зайвого розголошення окупанти почали будувати нібито житлові будинки. Роботи йдуть у північно-західній частині, майже на межі території міста. Тобто саме з орієнтовного напрямку контрнаступу ЗСУ. Є інформація від маріупольців, що за цими новими спорудами окупанти одразу виривають окопи та розташовують техніку. А людей не випускають з міста, щоб потім прикриватись мирними жителями,
– розповів Вадим Бойченко.


Росіяни будують фортифікаційні споруди в Маріуполі / Фото мерії Маріуполя

Що відомо про ситуацію у Маріуполі

  • Збройні Сили України від початку повномасштабної війни тримали оборону в Маріуполі, даючи відсіч ворогу, який значно переважав у кількості. У травні українським захисникам Маріуполя був відданий наказ припинити оборону та зберегти життя. Наших воїнів та тіла загиблих евакуювали на окуповані території та мають обміняти на російських полонених.
  • Росія знищила Маріуполь практично вщент: у місті гуманітарна катастрофа через проблеми з водою та їжею. Також фіксують випадки холери. За попередніми даними Маріупольської міської ради, в місті через російську агресію загинуло близько 22 тисяч людей. Ще понад 100 тисяч мешканців продовжують жити під окупацією.
  • Нещодавно стало відомо, що росіяни перекидають сили з Маріуполя. Великі колони російської техніки залишають Маріуполь та Маріупольський район та прямують у напрямку Бердянськ – Пологи, що в Запорізькій області.
  • Повідомлялося, що окупанти виводять більшість військового контингенту з Маріуполя. Місто перебуває в руках місцевих колаборантів, які здійснюють певні функції під наглядом "смотрящих" з Росії. Для охорони та гарантування безпеки росіян у місті та за його межами залишилася частина російських військових.

До уваги – Росія обстріляла Запоріжжя з РСЗВ: дивіться відео