Про це йдеться у поданні Генпрокуратури до Верховної Ради з проханням дати дозвіл на притягнення нинішнього депутата Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності, повідомляє "Українська правда".

Більше того, Клюєви добилися обслуговування кредиту для цього заводу за рахунок бюджетних коштів, які повинні були направлятися дітям і інвалідам.

Згідно з документом, у 2007 році брати Клюєви через підконтрольні фірми вирішили прийняти участь у приватизації 74,99% акцій вказаного заводу, але не мали на це права, оскільки їхні фірми не володіли необхідними патентами і технологіями.

Читайте також: Клюєв заявляє, що не збирається переховуватись від слідства

Щоб обійти це обмеження, Клюєви вирішили використати підприємство, яке мало такі патенти, але не мало грошей. Для цього підійшло кіровоградське ТОВ "Силікон". На початку 2007 року Сергій Клюєв зустрівся з представником "Силікону" Г.І. Коганом і запевнив, що профінансує придбання акцій "Заводу напівпровідників" за умови наступного розділу їх пополам між Клюєвими і "Силіконом". Коган погодився.

Пізніше підконтрольні Клюєвим фірми переказали "Силікону" необхідні кошти і компанія виграла аукціон, ставши власником "Заводу напівпровідників". Однак потім Клюєви переконали Когана у необхідності укладення додаткових угод між "Силіконом" і своїми фірмами, у результаті яких "Силікон" потрапив у боргову залежність від Клюєвих і втратив контроль над придбаним заводом.

В результаті Клюєви через свою австрійську компанію "Актів Солар Холдинг ГмбХ" заволоділи акціями "Заводу напівпровідників".

Читайте також: Шокін: Мельничуку загрожує довічне ув'язнення, Клюєву — більше 10 років

Після цього Клюєви, будучи депутатами Ради, добилися від "Укрексімбанку" виділення 200 мільйонів євро кредитів на розвиток "Заводу напівпровідників" і створення вертикально-інтегрованої компанії з виробництва полікристалічного кремнію.

Тим часом Андрій Клюєв у березні 2010 року став першим віце-прем'єром, отримавши значні важелі впливу. На цій посаді восени він добився виділення Державним агентством з інвестицій та розвитку 200 млн гривень "Заводу напівпровідників" для погашення відсотків за вищезгаданим кредитом.

Оскільки цих грошей у Держагентства не було, Клюєв добився перерозподілу видатків держбюджету за рахунок коштів із захищених статей бюджету, призначених початково для субвенцій місцевим бюджетам на виплату допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям.

У зв'язку з цим Генпрокуратура просить Раду надати дозвіл на притягнення Клюєва до відповідальності.

Як відомо, Генеральний прокурор Віктор Шокін зареєстрував у Верховній Раді подання про позбавлення депутатської недоторканності Сергія Клюєва. У середу документи мають надійти на розгляд у регламентний комітет.