Про це розповів радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко. За його словами, це станеться вже наприкінці липня.

Дивіться також Під час звернення Зеленський анонсував програми, які допоможуть зі світлом

Коли суттєво поменшає годин без світла

Ситуація в енергосистемі на тому ж рівні, на якому перебуває сьогодні, буде до 20-х чисел липня. У 20-х числах липня ми плануємо вихід в роботу з ремонтів низки генеруючих установок і відповідно з'явиться додаткова потужність в системі, що призведе до суттєвого пом'якшення графіків,
– розповів Бойко.

За його словами, дефіцит в енергосистемі хоч і залишиться, однак буде суттєво менше порівняно із поточною ситуацією. Він також пояснив, що висока температура повітря призвела до більшого навантаження в системі й, відповідно, до значних обсягів обмежень.

"Енергетики прогнозували, що червень та липень будуть найважчим в енергосистемі. На жаль, дива не сталося. Температура – ви самі бачите, яка. Це призвело до більшого навантаження в системі, а відповідно – до значних обмежень", – наголосив посадовець.

Ситуація в енергосистемі: що відомо

  • Напередодні голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький казав, що ситуація в українській енергосистемі стане кращою в серпні внаслідок закінчення ремонтів на частині атомних енергоблоків.
  • Він також розповів, що Україна внаслідок 8 масованих атак Росії втратила половину потужності наших електростанцій, тобто понад 9 гігаватів. Однак обсяг дефіциту електроенергії в енергосистемі може варіюватись. Наприклад, він може бути меншим вночі та зазвичай найбільший – ввечері.
  • Директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко наголосив, що не варто очікувати, що стан енергосистеми України зміниться на краще найближчим часом.
  • За його словами за останній місяць ситуація з відключеннями світла не змінилась. Вийшов з експлуатації один атомний блок, зараз три блоки перебувають у плановому ремонті.