Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив 24 Каналу, що фінансування соціальних видатків, зокрема політичних партій, відбувається коштом макрофінансової допомоги від партнерів. Є інший спосіб.

До вашої уваги Видатки держбюджету України за 2023 рік майже вдвічі перевищили доходи, – Мінфін

"За умови надання макрофінансової допомоги жодну копійку із цих коштів не можна витратити на війну", – наголосив Пендзин.

Усе зароблене у вигляді податків і зборів – 1,7 трильйона гривень – і так повністю спрямовують на безпеку й оборону. Жодних інших видатків там немає.

Як можна обійти формальну заборону

Ідею спрямувати фінансування партій на потреби українського війська можна реалізувати в інший спосіб. Мова про перерозподіл уже отриманих коштів шляхом внутрішньої самоекономії. Це дасть змогу і допомогти захисникам, і поліпшити рейтинг.

Але формально ці гроші до партій мають дійти. Дійсно, це умова нашої євроінтеграції,
– констатував Пендзин.

Якщо перерозподілити гроші партнерів одразу, Україна дістане додаткову вимогу на шляху до ЄС. Це лише все ускладнить.

Фінансування українського війська: останні новини

  • З початком повномасштабної війни найбільша стаття видатків державного бюджету України – безпека й оборона. Зокрема, 2024 року на цей сектор виділили 1 трильйон 685 мільярдів гривень.
  • Крім того, Кабінет Міністрів планує виділити додаткові 792 мільйони гривень на нагальні потреби українських військових. Ідеться про боєприпаси, тепловізори, дрони.
  • До слова, 18 січня Київрада проголосувала за виділення 500 мільйонів гривень на закупівлю дронів. Торік зі столичного бюджету на потреби військових спрямували майже 7 мільярдів гривень.