Її помітили на побережжі Чорного моря в Батумі. Місцеві телеграм-канали повідомляють, що зафіксували на відео небезпечну знахідку зовсім недалеко від пляжу, повідомляє 24 Канал.

До теми Неприємні "подарунки" з моря: як Росія створила проблеми для країн Чорноморського басейну

Від вибуху здригнулося місто

Як повідомили місцеві ЗМІ, небезпечний гість з моря плавав за 25 метрів від берега. Через кілька хвилин після виявлення міна здетонувала і жителі міста у кількох районах Батумі здригнулися від потужного вибуху. За словами очевидця, також на автомобілях спрацювали сигналізації.

Після цього частину берега в межах міста оточили, а на місці працюють представники МВС. Однак, на щастя, цей боєприпас не забрав нічийого життя. Про постраждалих та руйнування також інформації не поступало.

Поблизу Батумі здетонувала морська міна: відео

Місце вибуху оточили представники МВС: відео

Чи є російський слід

Зауважимо, що місцеві телеграм-канали не повідомляють, звідки припливла міна. Однак деякі користувачі соціальних мереж припускають, що вона могла бути саме російською.

Це й не дивно, адже Росія у своїй кровожерливій війні замінувала Чорне море. Тому цілком імовірно, що й боєприпас міг належати саме їй.

До берегів Батумі прибило морську міну: відео 18+ (нецензурна лексика)

Мінна небезпека у Чорному морі

  • У Чорному морі систематично виявляють російські міни. Як раніше зауважив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, це некерований вплив Росії в акваторії Чорного моря.
  • Зокрема повідомлялося, що 420 мін, які були викрадені під час окупації Криму у 2014 році, Росія викинула у Чорне море. Вона це зробила для того, щоб міни дрейфували та прибивалися до українського узбережжя.
  • Зокрема наприкінці 2022 року на Миколаївщині, на узбережжі курортного села Коблево, здетонувала ворожа морська міна, яку до берега прибив шторм. Тоді, на щастя, внаслідок інциденту ніхто не постраждав.
  • Як зазначав керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут, розмінування Чорного моря може зайняти до 10 років.