Хоча перед цим заявляв, що нібито в Україні "територіальна суперечка". Також Рон ДеСантіс називав допомогу від США не "життєво важливим" національним інтересом.

Дивіться також У Росії лише 2 шляхи: обидва ведуть до зубожіння

Яку нову заяву зробив губернатор Флориди

Я думаю, що він (Путін – 24 Канал) військовий злочинець. США не визнають Міжнародний кримінальний суд… Та я вважаю, що він повинен нести відповідальність,
– заявив Рон ДеСантіс.

Також посадовець виправдався після заяв про доцільність воєнної допомоги Україні. Це трапилось після того, як його розкритикувала Республіканська партія. Тож губернатор Флориди заявив, що:

  • "очевидно, що Росія вторглася торік – це було неправильним. Вони вдерлися в Крим і захопили його у 2014 році – це також було неправильним;
  • якби я міг зробити це просто клацнувши пальцями – я б повернув 100% цих територій Україні".

Однак Рон ДеСантіс також додав, що "реальність" така, що "втручання США з погляду ескалації з використанням більшої кількості зброї та, звісно ж, сухопутних військ... було б помилкою".

Саме це я завжди мав на увазі. Росія помилилася, вторгнувшись в Україну. Вони помилилися, коли забрали Крим,
– заявив посадовець.

Ба більше, ДеСантіс висловив переконання, що Україні переможе у війні. Також він сказав: "Я не думаю, що це закінчиться перемогою Путіна. Я не думаю, що український уряд буде повалений ним, і я думаю, що це добре".

Що цьому передувало

  • Губернатор Флориди назвав війну в Україні "територіальною суперечкою". Він також додав, мовляв, чинна влада США не приділяє американським інтересам достатньо уваги, бо зосереджена на допомозі Україні.
  • У відповідь на це речник глави МЗС України Олег Ніколенко заявив, що губернатор як ексвійськовий офіцер, який перебував у зоні бойових дій, знає різницю між "суперечкою" та війною.
  • Ніколенко запросив його відвідати Україну, щоб глибше зрозуміти повномасштабне вторгнення Росії та загрози, які воно становить для інтересів США.