Голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко розповів 24 Каналу, що така заява має нівелювати припущення щодо того, що Україна нібито готова до перемовин на російських умовах. Це показує, що наша держава продовжуватиме боротьбу.

Дивіться також Зараз саме такі тижні, які визначатимуть і все літо, і багато в чому цей рік, – Зеленський

Гучна заява Зеленського

На думку Ярослава Божка, промова Зеленського означає, що Україна навіть частково не погодиться на вигідні для Росії умови. Попри усі труднощі, з якими стикається Україна під час протистояння із країною-агресоркою, боротьба триватиме.

Це значуща політична декларація. Вона має на меті розвіяти певні очікування, які існують в деяких західних політиків. Вони час від часу автоматично тлумачать негативні новини з фронту як свідчення того, що Україна нібито близька до перемовин на гібридних умовах частково вигідних Росії,
– наголосив голова центру політичних студій.

Він зазначив, що президент підкреслює, що позиція України незмінна від початку війни. Зокрема мовиться про звільнення усіх міжнародно визнаних територій нашої країни, перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції й жодних позаблокових статусів чи інших гібридних нейтралітетів.

Конференція з відновлення України

  • Володимир Зеленський пізно ввечері 10 червня приїхав до Німеччини. Мета його поїздки – участь у Конференції з відновлення України та переговори з німецькими керівниками. Президент України зустрінеться з канцлером Німеччини Олафом Шольцом для обговорення військової допомоги, зокрема потреби в ППО.
  • У Берліні проходить Конференція з відновлення України, під час якої виступив канцлер Німеччини Олаф Шольц, пообіцявши невдовзі надати Україні системи ППО та боєприпаси. Він зазначив, що найближчими "тижнями та днями" розпочнеться постачання нових засобів ППО.
  • Російські війська неодноразово обстрілювали газові сховища в Україні. Володимир Зеленський назвав це однією з цілей Владіміра Путіна, підкресливши, що це впливає і на Європу. Президент України зазначив це під час відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 у Німеччині, де 11 – 12 червня лідери 10 країн обговорюватимуть відновлення України.