Цей матеріал викликав значний резонанс, який призвів до того, що народні депутати відмовились виділяти кошти на підтримку українського "Червоного хреста", бо не були впевнені за адекватну реалізацію цих грошей скомпрометованою організацією.

Але й без цього скандалу, тема незаконною торгівлею гуманітаркою виявилась такою масштабною, що команда програми журналістських розслідувань вирішила зробити спеціальне розслідування щодо цієї проблеми.

Наприклад, центр міста Люблін. В історичному будинку зареєстровано польський благодійний фонд, який за останні роки передав в Україну десятки тонн гуманітарки. Домоправитель розповів, що так званий засновник фонду зник ще кілька років тому, ще й не сплатив борг на 20 тисяч злотих.

Читайте також: Церковні "пастори" причетні до скандальних забудов в передмісті Києва – резонансне розслідування

Або інший приклад, вже куди кращий. Львівський підприємець Ростислав Макух допомагав армії з початку війни. Його благодійний фонд ввіз на територію України понад 40 вантажів. Все під суворим контролем, стоси паперів: Ростислав може відзвітувати за кожен кілограм.

Також, у Ростислава з колегами є цікаве хобі: розслідування афер "благодійників", які видають комерційні вантажі за гуманітарну допомогу. В Україні понад 1 тисяча організацій отримують гуманітарну допомогу з-за кордону. І доки відомі й відкриті волонтери силою вибивають необхідний статус, сотні сумнівних організацій отримують від міністерства Соцполітики зелене світло на "гуманітарку" без будь-якого оподаткування.

Хто і як саме під виглядом гуманітарної допомоги завозить в Україну численні комерційні вантажі, не сплачуючи при цьому податки й прикриваючись різноманітними благодійними фондами – дивіться у випуску програми "Слідство. Інфо".