Так, спочатку Росія накопичувала резерви для наступу на Харків та Суми і почала розвідку боєм. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, зауваживши, що потім ворогу вдалося просунутися вперед і розвинути її до рівня ведення бойових дій за буферну зону.

Цікаво У Путіна закінчується час для прориву в Україні, – Bloomberg

Що відбувається на Харківщині

У такий спосіб ворог прагнув відсунути наші війська за 20 кілометрів від Харкова, щоб отримати можливість застосовувати артилерію, як на Херсонському напрямку. Росіяни хочуть захопити Вовчанськ Харківської області, щоб зайти в тил українського угруповання, що захищає Куп'янськ. Однак ЗСУ провели стабілізаційну операцію та не дали загарбникам реалізувати ці плани.

Тепер на Харківському напрямку росіяни намагаються обійти систему оборони навколо селища Липці та реалізувати такі ж тактичні прийоми навколо Вовчанська, але наші оборонці зривають ці плани. Ворог додає резервів, які може застосовувати для того, аби або наростити свої зусилля на Харківському напрямку – на півночі Вовчанська, або відкрити бойові дії на новому напрямку – Суми,
– сказав генерал-лейтенант у відставці.

Що відбувається навколо Вовчанська: дивіться на карті

Утім, завдяки успішним діям Сил оборони на Харківському напрямку у загарбників не виходить втілити цей задум в реальність.

Ситуація на фронті: останні новини

  • На Донецькому напрямку загарбники змінили тактику. Тепер замість штурмів малими піхотними групами ворог зосередився на механізованих атаках.
  • Покровський напрямок лишається одним з найгарячіших. Тут окупанти намагаються просунутися від Очеретиного в напрямку траси Костянтинівка – Покровськ.
  • Станом на 9 червня українським оборонцям вдалося знищити 518 560 військових окупаційної армії. Так, за минулу добу наші воїни ліквідували 1270 росіян та 236 одиниць ворожої техніки.