Щорічно там лишається все менше українців. Натомість іноземці з Ізраїлю займають ці території.

Читайте також Понад 15 тисяч людей: в Умані відбулася наймасовіша молитва хасидів

Хасиди активно купують квартири в Умані

За словами уманчан, хасиди вже не лише винаймають квартири на період юдейського нового року. Вони активно купують квартири, а також будують власне нове житло.

У 2021 році паломники святкують Рош га-Шана зі значно більшим розмахом, ніж минулого року. Адже у 2020 році приїхало близько 2 тисяч осіб. Натомість речниця поліції Умані Зоя Вовк повідомила, станом на ранок 7 вересня в місті вже перебувають понад 30 тисяч.

Відомо, що дотримання правопорядку забезпечують:

  • 600 поліцейських;
  • 200 нацгвардійців;
  • близько 100 працівників ДСНС;
  • 11 правоохоронців з Ізраїлю.

Також за ситуацією стежитимуть і водолази. Адже 7 вересня хасиди планують здійснити релігійне купання в місцевому озері.

У 2021 році влада Умані виділила більше грошей на вивіз сміття. До того ж вперше було введено додатковий туристичний збір з паломників – 300 гривень з людини за добу.

В Умань з'їжджаються хасиди на святкування Рош га-Шана: дивіться відео

Хасиди в Умані: останні новини

  • Паломники щороку приїжджають до могили Цадика Бахмана на святкування юдейського нового року. На початку вересня у поліції повідомили, що очікують на приїзд близько 50 тисяч хасидів.
  • В Умані вже зареєстрували перші випадки коронавірусу серед тих, хто прибули на свято Рош га-Шана.
  • Правоохоронці проінформували про перші правопорушення в місті. Зокрема виявили незаконне поводження зі зброєю, торгівлю забороненими предметами в районі паломництва. Ще одному іноземцю обмежили терміни перебування в України через порушення громадського порядку та дрібне хуліганство.