Так, Україні продадуть обладнання на суму до 138 мільйонів доларів для обслуговування та модернізації систем протиповітряної оборони HAWK. Про це 9 квітня повідомив офіційний представник Держдепу.

До речі Скільки систем Patriot треба Україні для повного захисту: Зеленський вперше назвав кількість

США продадуть обладнання для модернізації HAWK

Посадовець Держдепу на умовах анонімності розповів про схвалення екстреного продажу озброєння у 138 мільйонів доларів.

Журналісти зауважили, що нещодавно Україна отримала грант у розмірі 300 мільйонів доларів на зовнішнє військове фінансування в межах підписаного Закону про військові витрати. Саме з цих коштів планують покрити витрати на американське озброєння, інженерні роботи й інтеграцію для комунікацій, а ще модернізацію вогневих підрозділів HAWK.

Окрім того, цей продаж включає компоненти для повторної сертифікації ракет старих моделей, інструменти, випробувальне та підтримувальне обладнання, запчастини та багато іншого.

За словами посадовця, продаж також потребуватиме тимчасового відрядження до Європи приблизно 5 американських урядовців і 15 представників підрядників для підтримки навчання й технічного обслуговування.

До речі, США почали постачати нашій державі ракети-перехоплювачі HAWK у 2022 році як модернізацію переносних ЗРК Stinger – меншої системи меншої дальності. Агентство зауважило, що з того часу Україна отримала кілька систем ППО, включно з Patriot.

Зеленський про необхідність ППО

  • Напередодні, в інтерв'ю 6 квітня, Володимир Зеленський заявив, якщо окупанти щодня будуть бити так, як били останній місяць, нам може не вистачати ракет.
  • Президент зазначив, що партнери про це знають. Додав, що у нас розраховано, в які дати потрібні ці ракети. Українські військові розуміють, скільки у середньому витрачають на добу такої активізації Росії.
  • Глава держави відзначив, що процеси щодо ППО треба пришвидшувати. Усе це коштують грошей. Якщо на початку повномасштабної війни Україна розраховувала тільки на міжнародну технічну допомогу, то сьогодні й на свої контакти.
  • "Ми окремо почали працювати з багатьма країнами не чекаючи допомоги. У нас пішли постачання деякої зброї – і артилерії, і протиповітряної оборони. Начебто всі нас люблять, але гроші є гроші", – підкреслив Зеленський.