Про це 10 листопада сказав заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

До теми Додаткові засоби ППО для України та ситуація на Півдні: хронологія 260 дня війни

"Так само як ворог виходив з Києва, Харківщини, залишав острів Зміїний, ймовірний вихід з Херсону – це результат наших активних дій", – зазначив Громов.

Ситуація на Херсонщині

За словами Громова, на Херсонщині Сили оборони України знищили логістичні шляхи та систему забезпечення противника. Росіяни не можуть повноцінно управляти військами.

Тим самим ЗСУ не залишили ворогу іншого виходу, ніж вдатися до втечі, – сказав Громов.

Однак він не спростував і не підтвердив інформацію про виведення військ окупантів з Херсону. ЗСУ продовжує наступ за планом.

"Очікуйте на офіційне повідомлення Генерального штабу щодо ведення бойових дій ЗСУ", – додав Громов.

Коментар Залужного про успіхи Сил оборони

За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, кожен "жест доброї волі" означає колосальні зусилля захисників. Відтак, на Херсонщині 1 жовтня військові просунулись в глибину оборони противника на приблизно 36,5 кілометрів. Загалом, як зазначив Залужний, вдалось деокупувати 1381 квадратних кілометрів та взяти під контроль 41 населений пункт.

Головнокомандувач розповів про успіхи ЗСУ на Херсонщині за 9 листопада. Захисникам вдалось:

  • на напрямку Петропавлівка – Новорайськ просунулись на 7 кілометрів, взяти під контроль 6 населених пунктів, повернули Україні до 107 квадратних кілометрів території;
  • на напрямку Первомайське – Херсон просунутись на 7 кілометрів, взяти під контроль 6 населених пунктів. Площа звільненої землі – 157 квадратних кілометрів.


Контрнаступ ЗСУ / Скриншот 24 каналу

Зверніть увагу – оперативна ситуація на Херсонщині: дивіться відео

Деокупація Херсонщини: останні новини