Про це 24 каналу розповів військовий ТрО, депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. Він також розкрив певні деталі стосовно отруєння головного колаборанта регіону Володимира Сальдо.

Зверніть увагу Окупанти не змогли забезпечити Херсонщину їжею: відправляють людей за покупками в Крим

фсб масово завозить свої кадри

Хлань зауважив, що один з працівників фсб уже отримав посаду заступника в так званій владі Херсонщини. Також ще одного урядовця привезли з росії.

"Це означає, що фсбшники хочуть взяти повний контроль над усією Херсонською областю", – зазначив депутат.

окупанти не можуть повністю відмовитись від колаборантів

Військовий додав, що окупантам колаборанти потрібні. Їхня політика – призначати тих саме на посади в місцевому самоврядуванні.

За пропагандистською риторикою кремля, проведення "референдуму" – це ініціатива людей, які перебувають на окупованій території. Тому вони не можуть повністю відмовитись від колаборантів,
– зауважив Хлань.

За його словами, росіяни продовжують шукати людей, які готові з ними співпрацювати, аби сформувати так звані військово-цивільні адміністрації по всім ОТГ.

Хлань про заміну колаборантів росіянами на Херсонщині: дивіться відео

росіяни відчувають дефіцит колаборантів

Депутат Херсонської облради розповів, що росіяни зіштовхнулись з дефіцитом колаборантів. На це є кілька причин:

  • люди відмовляються співпрацювати;
  • партизанський рух не дає забувати, що колабораціонізм – це злочин, за який треба буде відповідати;
  • люди розуміють, що звільнення Херсонської області не за горами.

"Крім того, ЗСУ влучно б'ють по тих центрах, де збираються окупанти. Тому колаборантів з кожним днем усе менше і менше", – зауважив Хлань.

окупантам бракує і завезених агітаційних груп

За словами військового, окупантам бракує вже і тих агітаційних груп, які були завезені з Криму, з росії, аби боротись з рухом опору на Херсонщині. Зокрема, до цієї роботи вони вже залучають і своїх військових.

Був такий курйозний випадок, коли військовослужбовці рф ходили по Херсону і зривали жовто-блакитні стрічки з дерев. І один з них гепнувся, щось собі зламав, і його 4 військовослужбовців тягнули до швидкої,
– розповів депутат.

В окупантів – агонія

Хлань також зазначив, що на фоні всіх подій, в окупантів посилюється агонія. А це випливає в те, що посилюється тиск на цивільних, проводяться обшуки.

"У Херсоні – тотальний обшук гаражних кооперативів. Але окупанти так шукають будь-які засоби для плавання: човни, надувні матраци тощо. Я так думаю, готуються до втечі через Дніпро", – зауважив військовий.

міністерство оборони рф: Сальдо отруїли українські спецслужби

Хлань розказав і про те, що міністерство оборони росії заявило, що головного колаборанта області Володимира Сальдо отруїли українські спецслужби. Однак, слід додати, що звернутись у лікарню Сальдо порекомендував так званий міністр охорони здоров'я. І вже в лікарні колаборант упав у медикаментозну кому.

"Тобто така планова медикаментозна кома від фсбшників, з якої він не виходить", – зазначив депутат.

Ситуація на Херсонщині: останні новини