Про це йдеться у звіті, який 11 вересня з’явився на офіційному сайті Держекоінспекції.
Читайте також: Хімвикид в Армянську: у поліції озвучили три версії забруднення
У відомстві звітують, що після викиду невідомих речовин на заводі "Кримський титан" в окупованому Армянську спеціалісти інспекції провели моніторинг поверхневих вод Чорного моря у своїй зоні відповідальності в межах Каланчацького та Скадовського районів Херсонської області.
Проби поверхневих вод Чорного моря на цій території були відібрані 6 вересня.
Результати досліджень показали лише перевищення вмісту розчиненого кисню у межах 7,1-7,4 мгО2/дм3 при нормативі 6,0 мгО2/дм3. Перевищень вмісту сірководню у морські воді не виявлено.
Водночас перевищення допустимого рівня сульфатів зафіксовано в ґрунтах у двох селах Херсонської області.
Йдеться про населені пункти Першокостянтинівка та Преображенка Чаплинського району, проби ґрунту в яких були відібрані 5 вересня.
Дивіться також: Скільки хімвідходів зливає "Титан" на Херсонщину
Так, за результатами проведених досліджень у порівнянні з пробами відібраними 31 серпня у Першокостянтинівці вміст сульфатів зріс майже у півтора рази – 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3.
Біля свердловини з питною водою на території Преображенківської сільради вміст сульфатів збільшився майже удвічі – з 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3, а хлоридів з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3.
Дивіться відео про наслідки хімвикиду в Армянську:
Нагадаємо, у місті Армянську, яке розташоване в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю України, наприкінці серпня стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Окупаційна влада декілька днів замовчувала цю надзвичайну ситуацію. 3 вересня токсичні речовини з Армянська виявили у повітрі на Херсонщині. 4 вересня російська влада окупованого півострова заявила про евакуацію всіх дітей з міста.
6 вересня стало відомо, що два з трьох контрольно-пропускних пунктів на адмінмежі з окупованим Кримом ("Каланчак" і "Чаплинка") тимчасово припинили свою роботу.