Про це розповів заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький.

Цікаво У ГУР пояснили, яку роль зіграє Кримський міст під час звільнення півострова

Українські спецслужби полюють на воєнних злочинців

Скібіцький зазначив, що кремлівський диктатор Владімір Путін очолює список людей, яких хочуть ліквідувати українські спецслужби. Адже він координує та вирішує, що відбувається.

Він (Путін – 24 Канал) помічає, що ми дедалі ближче до нього наближаємося, але, може, він також боїться бути вбитим своїми,
– відповів заступник глави ГУР на запитання про те, чи намагається Україна вбити Путіна.

Він наголосив, що атаки на російських пропагандистів – це не найважливіші цілі для українських спецслужб. Адже росіяни вже самі воюють між собою та борються за владу.

Серед тих, хто прагне влади – засновник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин та терорист Ігарь Гіркін. Генерал підтвердив, що українська розвідка намагається ліквідувати лідера вагнерівців.

"Наш пріоритет – знищити командира підрозділу, який наказує своїм людям атакувати. Ми намагаємося його вбити", – пояснив Скібіцький.

За його словами, кожному, хто причетний до агресії, доведеться відповісти за свої дії – чи то воєначальникам та російським командирам, чи важливим бізнесменам, які фінансують або виробляють зброю.

"Їхня ліквідація врятувала б життя багатьом мирним жителям.... Згідно з міжнародними конвенціями, це є законною ціллю", – заявив розвідник.

Варто прочитати Зайшли на 42 квадратні кілометри, – російські добровольці про успіхи й роль українців в операції

Спецслужби заважають ворожим ланцюгам поставок

Скібіцький зазначив, що деякі атаки на об'єкти критичної інфраструктури в Росії – справа рук різних українських відомств.

Всі поставки йдуть з Ростова або через Крим. Вони завжди проходять цими двома основними шляхами, і росіяни точно знають, наскільки важливі регіони навколо Запоріжжя та Херсона. Також якомога швидше відбудовують Маріупольський порт, який стане третьою ключовою точкою для логістики,
– зауважив генерал.

Він додав, що важливим є знесення об'єктів інфраструктури, що не дозволило б окупантам користуватися логістичним ланцюгом.

У Криму є не так багато критичної інфраструктури, яку можна було б знищити, щоб завадити доставці зброї. Проте, за словами заступника голови ГУР, там є партизани, які "цілком здатні вдарити", а також представники розвідки.